Милито с два гола за победата на Расинг Клуб

Диего Милито вкара два гола за победата на Расинг Клуб с 3:0 като гост срещу Росарио Сентрал в предпоследния 18-и кръг на аржентинското първенство Апертура. Гастон Диас даде аванс за Расинг в края на първата част, а Милито се разписа на два пъти в последните 25 минути на срещата, която може да се окаже решителна за амбициите на гостите.

Те не са печелили титлата от 2001 година. Расинг, един от петте най-големи клуба в Аржентина с 16 шампионски трофея на страната, е в серия от 11 поредни двубоя без поражение. До момента Расинг има актив от 38 точки на първото място в класирането. Ривър Плейт, който се класира за финала в турнира Копа Судамерикана, е на второ място с две точки по-малко.

"Милионерите" спечелиха трудно с 3:2 у дома срещу Банфийлд. Фернандо Кавенаги се разписа на два пъти в полза на домакините, като едно от попаденията беше след изпълнение на дузпа. Един гол добави Карлос Санчес. Банфийлд на два пъти изравняваше в резултата с голове на Николас Бертоло и Сантяго Салседо от дузпа.

Второто и решително попадение на Кавенаги беше вкарано от бялата точка четвърт час преди края. Ривър Плейт игра с 10 души от 62-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Осмар Ферейра. Преди седмица Расинг Клуб победи Ривър с 1:0 и се изкачи на първото място във временното класиране. Ланус направи равенство 2:2 у дома срещу Бока Хуниорс и загуби шансовете си да спечели титлата на Аржентина. До края на шампионата остава само още един кръг. В него Расинг Клуб е домакин на Годои Крус, който се намира на 14 място в класирането.