Хасково 2012 продължава с победите

Отборът на Хасково 2012 постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер момичетата на Елена Станкова спечелиха домакинството си на шампионите от Дунав 8806 (Русе) със 70:65.

Сиера Робъртстън Уорън отново беше над всички в състава на победителките – 15 точки и 15 борби, Анита Тейлане вкара 18 точки, а Олга Дубровина и Ралица Нанева добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Зорница Костова беше най-резултатна за русенки – 18 точки, а Деляна Коева завърши със 17 точки.

Баскетболистките на Хасково започнаха по-добре двубоя и успяха да поведат със седем точки – 13:6, но до края на първата част Костова, Златанова и Коева бяха безпогрешни в нападение и Дунав успя да стопи изоставането си до само две точки – 18:20.

Гостенките от Русе стигнаха до равенството – 24:24 в средата на втория период след нов кош на Коева. В последните пет минути на пърото полувреме Дунав успя за момент да стигне до пълен обрат и да поведе с една точка, но в този момент Ралица Нанева се развихри и отново върна лидерството в ръцете на Хасково – 37:32.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Иррата вървеше кош за кош и рядко някой от двата отбора успяваше да се откъсне напред. Все пак, в самия край на срещата баскетболистките на Хасково 2012 бяха по-концентрирани и използваха максимално грешките на съперничките си, което им подсигури и победата – 70:65.