Черно море сложи край на лошата серия с успех в Плевен

Черно море Порт Варна прекъсна серият си от две поредни загуби в НБЛ, побеждавайки Спартак (Плевен) далеч от дома с 89:74. Така играчите на Денислав Коцев имат четири победи и три загуби, докато Спартак все още не познава вкуса на успеха и е със седем поредни поражения.

Гостите от Варна взеха контрол над двубоя още през първата четвърт, когато се откъснаха напред след серия от 20-4, с която заличиха първоначалното лидерство на плевенчани и се оттеглиха с аванс от 29:15 след изтичането на първите 10 минути.

"Моряците" останаха начело и до почивката, водени от Асен Великов и Божидар Аврамов, които умело дирижираха нападението на тима и така се стигна до 52:31 след едно полувреме.

Разликата надхвърли 30 точки (68:37) след пет изиграни минути от третата част, а след нейния край Черно море отново бе напред с повече от комфортна преднина - 73:44.

Спартак съкрати част от изоставането си благодарение на кратка серия от 12-4 в началото на последния период, за да се стигне до 77:56, но момчетата на Илия Станков успяха да наваксат още от изоставането си, но загубиха с.

Следващата седмица варненци приемат Лукойл Академик, докато Спартак гостува на Ямбол.

Асен Великов вкара 17 точки за гостите, докато Лени Даниъл и Александър Влахович се отчетоха с по 13 всеки. Божидар Аварамов записа "дабъл-дабъл" с 12 точки и 11 асистенции.

Иван Тилев бе над всички за Спартак и се отчете с 21 точки, 10 борби и 2 отнети топки. Цветослав Острев завърши с 14 точки и 8 асистенции.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА 74:89 (15:29, 16:23, 13:21, 30:16)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев 14, Веселин Георгиев 6, Васил Александров 7, Михаил Танев 9, Иван Тилев 21 (Милен Захариев 6, Симеон Ценов 9, Данаил Христов 2)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Асен Великов 17, Божидар Аврамов 12, Станислав Славейков 4, Денислав Вутев 2, Александър Андреевич 8 (Пламен Алексиев 5, Александър Йевджич 7, Ангел Нацкин 5, Лени Даниъл 13, Александър Влахович 13, Николай Стоянов 3)