"Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Франция завърши груповата фаза с успех

Европейският шампион по баскетбол Франция завърши груповата фаза на Мондиал 2014 с успех с 81:76 над Иран. Така "петлите" продължават напред към осминафиналите с баланс от 3 победи и 2 загуби. С днешната победа французите се отърсиха от вчерашната тежка загуба от Испания (64:88).

Хамед Хадади и съотборниците му измъчиха европейския си съперник доста през първите 10 минути на двубоя, в които показаха отлична игра в защита и нападение и заслужено водеха с 13:23 в нейния край.

Играчите на Венсан Коле се събудиха през втората четвърт и първо настигнаха азиатците, а после дори и поведоха в резултата - на почивката те бяха напред с 37:33.

Френската доминация продължи и след подновяването на играта, когато тимът реализира 26 точки срещу 16 за Иран, за да поведе с двуцифрена разлика - 63:49 след 30 минути.

Самед Никхах Бехрами направи опит да върне Иран в мача, но силите му не стигнаха и крайният изход от двубоя бе 81:76.

Тома Йортел вкара 15 точки за Франция, Еван Фурните остана с 13, а Жофре Льоверн и Борис Диао вкараха по 12.

Именно Никхах Бахрами бе най-резултатен за Иран с 23 точки, а Хамед Хадади остана с 22 и 15 борби.