"Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Скандал на световното: Драгич обвини два отбора в уреждане на мач

Грандиозен скандал се разрази днес в група D на световното първенство по баскетбол в Испания. Ангола надигра Австралия след изключително силно второ полувреме, в което заличи изоставането си и стигна до победата с 91:83. Броени минути след края на мача звездата на друг отбор от групата - Горан Драгич от Словения нападна и двата отбора, обвинявайки ги в уреждане на мача.

"Баскетболът е един прекрасен спорт и няма място за уредени мачове като този днес - Австралия и Ангола! ФИБА трябва да направи нещо по въпроса", написа звездата на Финикс Сънс в профила си в Twitter. Играчът изрази съмнения, че австралийците са играли симулативно във второто полувреме на двубоя.

Нападките на Драгич  са породени от факта, че Австралия вече си осигури класиране напред и нямаше шанс да отпадне. С днешната загуба "озитата" се разминаха със САЩ като евентуален съперник на четвъртфиналите.