Порто отново победи Лил (видео)

На "Драгао" отново ще звучи химнът на Шампионската лига, след като футболистите на Порто победиха и във втория плейоф за влизане в групите френския Лил.

След 1:0 при гостуването във Франция, този път възпитаниците на треньора Хулен Лопетеги спечелиха с 2:0 и вече чакат жребия за групите на 28 август. За Лил остава утехата да играе в турнира на Лига Европа.

Французите издържаха само едно полувреме на "Драгао", след което надеждите им бяха бързо попарени с гол на Ясин Брахини в началото на втората част. Джаксън Мартинес довърши започнатото в 69-ата. В добавеното време Ерера уцели греда, иначе резултатът можеше да е още по-убедителен в полза на португалците.

Порто - Лил 2:0 (общ резултат от двете срещи 3:0)
1:0 - Брахими (49)
2:0 - Мартинес (69)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!