Очаквайте: "Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

България с тежко 0:3 от Турция в Европейската лига

Волейболистките от "Б" националния отбор на България записаха тежка 5-та загуба в Европейската лига. Воденият от селекционера Иван Петков тим падна тежко като гост на Турция с 0:3 (19:25, 22:25, 17:25) в първата среща помежду им от 5-ия кръг в Група "А", играна тази вечер пред близо 750 зрители в зала "Амирал Орхан Айдън" в Мармарис. Вторият мач между двата тима е утре (6 юли) отново от 20,00 часа българско време в Мармарис.

В първите два гейма турските волейболистки дръпваха от самото начало и водеха до края им. В третата част българските момичета поведоха с 14:10, но това се оказа недостатъчно. Туркините обърнаха до 25:17 в своя полза, с което спечелиха и мача с 3:0.

Най-резултатни за българския отбор бяха Габриела Цветанова (1 ас, 1 блок и 36% ефективност в атака) и Виктория Григорова (1 ас, 1 блок и 80% ефективност в атака) съответно с 11 и 10 точки. За туркините най-полезна стана Мелиха Исмаилоолу с 15 точки (2 аса, 3 блока, 42% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) за победата.
ТУРЦИЯ: Кюбра Акман 10, Йелъз Баша 10, Джансу Четин 6, Мелиха Исмаилоолу 15, Чагла Акън 3, Йозгенур Юртдагюлен 10 - Хатидже Гизем Йорге-либеро (Гьозде Йълмаз 1, Езджи Дълък 1)
Старши-треньор: Ферхат Акбаш
БЪЛГАРИЯ: Виктория Григорова 10, Милена Димова, Симона Димитрова 8, Петя Баракова 1, Силвана Чаушева 1, Габриела Цветанова 11 - Жана Тодорова-либеро (Гергана Петрова 2, Кристин Колчагова, Кристина Гунчева 1)
Старши-треньор: Иван Петков.