Скандален гол с ръка в Чемпиъншип (видео)

Скандален гол с ръка отбеляза нападателят на Нотингам Форест Дарайъс Хендерсън в мача на тима си с Мидълзбро от Чемпиъншип (второто ниво на английския клубен футбол). След центриране отляво на Анди Рийд 32-годишният Хендерсън, появил се в игра две минути по-рано, насочи топката в противниковата врата с ръка, напомняйки за прословутия гол на аржентинската легенда Диего Марадона във вратата на Англия на световното първенство през 1986 година.

Мачът завърши 1:1, а голът на Хендерсън в 80-ата минута позволи на гостите от Нотингам да спечелят точка, след като в 53-ата минута Мустафа Карайол бе извел Боро напред.

Нотингам е пети в класирането, а тимът на Айтор Каранка заема 12-а позиция.