Берое разгромен пред 12 000 зрители в Стара Загора - бивш играч на ЦСКА вкара от 35 метра (галерия + видео)

Берое претърпя тежко домакинско поражение с 1:4 от Апоел (Тел Авив) в първи мач от втория предварителен кръг на турнира ЛЕ, с което на практика се сбогува с Европа.

Срещата, която се игра пред 12 000 зрители, започна кошмарно за българския тим, който до 9-та минута изоставаше с два гола. И двете попадения за израелците паднаха след груби индивидуални грешки на играчи от Берое. В 5-та минута стражът на домакините Иван Караджов излезе извън наказателното поле да изчисти наглед лесна топка, но я прати право в краката на бившия състезател на ЦСКА Лукас Саша, който без забавяне с прехвърлящ изстрел от 35 метра я вкара в беройската врата.

Четири минути по-късно груба грешка в центъра на терена на Игор Джоман позволи на Апоел да организира контраатака, която завърши с извеждащо подаване на Горнада към Дамари, който с шут покрай Караджов покачи на 2:0 за гостите от Тел Авив.

В 21-та минута Берое можеше да върне едно попадение, когато след центриране отляво Георги Андонов стреля опасно с глава, но топката премина покрай левия страничен стълб на гостуващата врата.

В 25-та минута по-активната игра на Берое в тази част от срещата даде резултат. Първо Здравко Илиев стреля отблизо, но Амос изби. Последва комбинация между Илиев и Пламен Крумов по дясното крило, която завърши с центриране. То намери Венци Христов, който с майсторски изстрел намали на 1:2.

В началото на второто полувреме Берое бе по-активният тим и създаде няколко положения, след които можеше да изравни. Най-чистото от тях бе в 51-та минута, когато Борислав Стойчев стреля с глава, но в аут.

В 53-та минута обаче след поредна грешка в отбраната на заралии, Лукас Саша подаде към оставения непокрит Дамари и нападателят на Апоел покачи на 3:1 за своя отбор с втория си гол в срещата.

В 61-та минута Апоел вкара поредно попадение. Шехтер се откъсна от центъра сам срещу вратаря и без проблем оформи крайното 4:1 за Апоел и съвсем обезмисли реванша, който е след седмица в Израел.

На срещата в Стара Загора се появи и президентът на БФС Борислав Михайлов, който по принцип избягва да ходи на мачове на български клубни отбори.

БЕРОЕ - АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ) 1:4

0:1 Лукас Саша 5
0:2 Дамари 9
1:2 Венци Христов 25
1:3 Дамари 53
1:4 Шехтер 61

БЕРОЕ: Караджов, Крумов, Стойчев, Зафиров, Пенев, Елиас, Джоман (58-Саюд), Илиев (64-Горанов), Андонов, Каядо, Христов

АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ): Амос, Дгани, Илич, Колин, Шимон, Герзич, Горнада (82-Абутбул), Лукас Саша, Счечтер, Загори (69-Сафури), Дамари (74-Тоама)

СТАДИОН: "Берое" - 12 000 зрители

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

СТРАХОТНИТЕ ФЕНОВЕ НА БЕРОЕ НА ПОМОГНАХА СРЕЩУ АПОЕЛ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!