Волейболистките загубиха от Сърбия с 1:3 на Евроволей 2007

Волейболистките от националния отбор на България загубиха от Сърбия с 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 28:30) във втората си среща от Група "F" на европейското първенство в Белгия и Люксембург.

Момичетата на Драган Нешич спечелиха първата част срещу бронзовите медалистки от Мондиал 2006 с 25:20. Срещата започна с успех за отбора на Сърбия, който поведе с 4:2. Последва силна игра на Елена Колева и Ева Янева и след 3 поредни точки България водеше с 5:4. Момичетата на Драган Нешич увеличиха аванса си до 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Разпределителката ни Любка Дибърлиева разигра нападателките ни Радосвета Тенева и Ева Янева и преднината на България нарасна до 16:11. Без проблеми българските волейболистки затвориха първата част с 25:20.

Втората част бе спечелена безапелационно от Сърбия с 25:16. Българките дори не можаха да загатнат за своите възможности заради силния сервис на съперничките си и лошото си посрещане.
Третия гейм отново бе за сръбската "репрезентация" водена от Зоран Терзич с 25:19. Момичетата на Драган Нешич "поддържаха" огъня до 14:16, след което аванса на Сърбия нарасна много и "репрезентацията" стигна лесно до 25:19 и поведе с 2:1 гейма.

Четвъртата част бе много оспорвана. Сърбия имаше преднина от 2 точки при първото и второто техническо прекъсване - 16:14. Водени от Ева Янева нашите изравниха при 19:19. Българките стигнаха първи до гейм-бол при 24:23. Те обаче го изпуснаха, както и втората си възможност при 25:24. Така след много изравнявания в крайна сметка Сърбия стигна до успеха в гейма с 30:28 и до победа в мача с 3:1 гейма.

Това бе 4-та поредна загуба за България на Евроволей 2007. Утре възпитаничките на Драган Нешич излизат в последната си среща на шампионата на Стария континент срещу домакините от Белгия в 21,00 часа. България ще се бори за място от 9-то до 12-то на Евроволей 2007.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 28:30)
БЪЛГАРИЯ: Любка Дебърлиева 4, Елена Колева 10, Ева Янева 17, Радосвета Тенева-Миличевич 16, Страшимира Филипова 12, Цветелина Заркова 11 - Мария Филипова (Диана Ненова, Деница Карауланова, Елица Василева) Старши-треньор: Драган Нешич (Сърбия)
СЪРБИЯ: Йелена Николич 18, Йована Бракочевич 22, Ивана Исайлович 9, Мая Огненович 5, Аня Спасоевич 15, Весна Читакович 15 - Сузана Чебич-либеро (Ясна Майсторович 1, Йована Весович 1)
Старши-треньор: Зоран Терзич.