Вход / Регистрирай се

Хулио Веласкес за терена в Бистрица: Не съм притеснен, но съм загрижен

Хулио Веласкес за терена в Бистрица: Не съм притеснен, но съм загрижен
Слушай на живо
Слушай на живо: ЦСКА 1948 - Левски

Наставникът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите преди утрешния мач срещу ЦСКА 1948 в Бистрица. Специалистът призна, че е загрижен относо състоянието за терена в Бистрица заради минусовите температури, дъжда и снега.

"Не съм притеснен, а съм загрижен. Това, с което ще се занимаваме, е нашият отбор, но винаги отдаваме заслуженото на противника и как да противодействаме със и без топка. Приоритетът винаги е върху нас. Що се отнася до утре, надяваме се да разполагаме с най-добрия терен. Нямам контрол върху тези процеси. Откакто съм дошъл тук, съм позитивни изненадан от това как се справят със снега. Не съм свикнал нещата да се оправят толкова бързо. По моя информация, ако спре да вали в следващия час, снегът ще бъде изчистен. Ако това не може да се случи, ще потърсим решение на ситуацията.

Макун продължава да е в процес на възстановяване. Честно казано, добре вървят нещата и се надяваме следващата седмица да тренира наравно с останалите. Вчера дойде и нов футболист, който не тренира с отбора. Прави кондиционна тренировка с идеята от днес да тренира наравно с останалите. Планът ми за мача няма да бъде базиран върху състоянието на терена. Ако подхождаме така, представете си какво ще следва тези три месеца, когато климатичните условия не са добри. Ще се придържаме към нашия план на игра. От доста време не бях виждал подобен терен, какъвто беше в мача със Спартак Варна.

Нашият фокус е върху това как да атакуваме и да наиграем противника. Що се отнася до играта без топка, ще напасваме нещата. Изправяме се срещу отбор, който ако анализираме досегашните му мачове, е отбор, който се опитва да играе. Не е отбор, който се опитва да рита топката. Отбор, който определено се чувства по-комфортно, когато притежава топката. Трябва да подходим умно и да се опитаме да наложим нашия стил на игра.

Винаги съм умерен, що се отнася да събирам информация на личностно ниво. Определено не трябва да забравяме, че преди футболисти това са човешки същества. Тези, които идват в отбора, трябва да могат в личностен план да станат част от колектива. Това, което разбрах за Стипе, е, че е много добър човек. Информацията ни е позитивна. Липсваха ни футболисти на тази позиция. Това ще ни дава повече възможности за реакция на позицията ляв бек.

Трябва да вземем предвид това, че в последните седмици Стипе не е взимал участие в мачове, но идва от отбор с нормален тренировъчен процес. Действаме по абсолютно нормален начин що се отнася до входящи и изходящи трансфери. Поддържаме много тясна връзка с ръководството. Има възможност да дойде още някой в края на трансферния прозорец, но няма нищо сигурно".

Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички