Вход / Регистрирай се

Барчовски: Везенков със сигурност ще играе в домакинските мачове

Селекционерът на мъжкия национален отбор по баскетбол Росен Барчовски беше специален гост в студиото на Sportal.bg, където говори по най-горещата тема - ще бъде ли Александър Везенков част от състава на "лъвовете" за мачовете от предварителните квалификации за Световното първенство.

"Ще бъде. Със сигурност ще играе в двата домакински мача, ако се наложи в последния гостуващ в Холандия, това ни е уговорката. Единственият проблем е гостуването в Австрия и е проблем точно началото на лагера заради контузията, която получи. Той се възстановява, почти е готов, но трябва да се пипа много внимателно. Аз се надявам да започне още от началото, но имам нагласа да закъснее малко и ще преценяваме на място какво ще се случи за първия мач в Австрия. Казах Ви, в двата домакински ще играе и се надявам до четвъртия мач вече да сме се класирали и да не го тормозим човека. Но, ако се наложи, ще трябва да ни помага.", коментира Барчовски.

Той говори и за това играли ли са в тандем Везенков и американският гард Брендън Йънг.

"Не, не са. Проблем е играта със звезди като Везенков. Мачът с Швеция, който играхме и в който ги победихме много трудно с продължение, единият от проблемите беше този - Сашо вкара 40 точки, а другите се поскриха, избягаха от отговорност. Аз се надявам на този лагер няколко тренировки, не си и помислям за контролите в Румъния, но ако се случи, да се получи малко сработване, защото не е лесно да се играе с такива играчи. Започваш да го гледаш само него и забравяш да играеш баскетбол, така че подготовката е важна и в този момент."

Баскетболният специалист разкри и какви са разговорите с клубния тим на Александър Везенков - Олимпиакос, а какво каза и по тази тема, вижте в прикаченото видео!

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички