Наставникът на Реал Мадрид Чаби Алонсо говори пред медиите преди последния мач от груповата фаза на Световното клубно първенство срещу РБ Залцбург.
Мбапе няма да е наличен и за третия мач от групите
“Ферлан Менди има дългосрочна контузия и трябва да изчакаме да се възстанови. Камавинга се възстановява добре и се надяваме скоро да е готов. Мбапе? Радвам се да го видя на терена, но това беше първият ден, в който обу футболни обувки. Все още е леко уязвим. Предпочете да се възстанови напълно и да е на разположение за осминафиналите, ако се класираме, разбира се”, започна специалистът.
Чаби отговори на спекулациите, че Реал може да прави сметки с цел да избегне Манчестър Сити още на 1/8-финалите. “Не съм сляп и виждам какво се случва, но мислим само за победа. Никой не мисли за друго. Отборът е мотивиран. Не е нов сезон, но има нови лица и ентусиазъм. Между другото, искам да поздравя баскетболния отбор за спечелването на титлата. Надявам се, че всички ще празнуват подобаващо. Имаме две цели. Първата е да спечелим, за да оглавим групата. Втората е да го направим с единадесет души на терена, след като се справихме добре и с десет срещу противника. Не е добра идея да мислим за нещо различно от победа. Не е правилното послание”.
След това той говори за някои от играчите на Реал: “Родриго е в добра форма. Решението ми в предишния мач беше чисто тактическо. Ще ни е нужен на Световното първенство и ще се представи добре там. Доволен съм от всички и разчитам на всички. Сезонът ще бъде много напрегнат. Нуждаем се от балансиран състав със здравословна конкуренция. Браим ще играе много, защото разбира добре нещата. Джуд Белингам ще продължи да е ключов за нас, обожавам това, което прави в полузащитата. Дийн Хаусен е още един стълб за нашия отбор, страхотно попълнение”.
“Ясно е, че всички трябва да защитаваме. Всичките единадесет трябва да са ангажирани. Вини, Джуд, Феде, Килиан, защитата. Колкото по-компактни сме, толкова по-добре. Работим върху това и Вини също. Реал Мадрид е отборът с най-голям престиж в света. Историята му говори сама за себе си, където и да отидете. Това прави Реал Мадрид велик. Това са фактори, които помагат на клуба да постига още повече. Привилегия и чест е да съм част от този клуб. Ще се старая да постигнем целите си и да увеличим славата му. Най-хубавото нещо на света е да играеш, а след това да тренираш“, каза още Чаби.
„Полезно е за европейския футбол да видим конкурентното ниво извън Европа. Адаптацията е важна, но виждаме отбори, с които не се срещаме всеки ден и са много добри. Ривър Плейт играе много добре, бразилските отбори също... Преди началото на сезона мислехме, че нещата ще се развият по един начин с европейските отбори, а сега погледът ни се разшири“, завърши треньорът на Реал Мадрид.
Снимки: Imago