Гледай на живо

Очаквайте в 16:30 Венци Стефанов и Златомир Загорчич представят амбициите на Славия за новия сезон

Странният сигнал от съдбата, че ПСЖ ще спечели Шампионска лига

Феновете на Пари Сен Жермен могат да се уповават на странна статистика от последните 11 години, според която ще победят Интер във финала в Шампионска лига в събота от 22 часа на "Алианц Арена" в Мюнхен.

В случая не става въпрос за добре известния и разпространен факт в последно време, че финалите в Мюхнен в исторически план винаги са излъчвали чисто нов победител в КЕШ/Шампионска лига. По тази логика, естествено, ПСЖ би трябвало да продължи традицията и да триумфира за първи път в най-престижния клубен турнир, защото Интер има три трофея в колекцията си от 1964, 1965 и 2010 година.

Официалните профили на Шампионска лига в социалните мрежи показаха обаче любопитен и странен факт за последните 11 финала: всичките са спечелени от отбора символичен домакин. От победата на Реал Мадрид над Борусия (Дортмунд) миналата година до "Десетата" на "кралския клуб" през 2014-та винаги символичният домакин във финалите е печелил титлата.

Естествено, това да си домакин не води до никакви предимства и се използва за организационни и логистични цели, но серията от 11 триумфа на домакините определено е любопитна. ПСЖ и Интер бяха "потърпевши" от тази тенденция съответно през 2020-а и 2023-та, когато като символични гости загубиха с по 0:1 предишните си финали от Байерн (Мюнхен) и Манчестър Сити.

Последният случай, когато "гостът" е печелил финала в Шампионска лига, е през 2013-та, когато с късен гол на Ариен Робен Байерн (Мюнхен) разплака сънародниците си от Дортмунд с 2:1.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.
24 Коментара
avatar
SexyKiska17
.3/6/2025
😘😍 Искаш ли да си намериш жена за една нощ? Влез в 👉 17X.FUN
Харесай
Отговори (0)
avatar
KolioFi4eto
.31/5/2025
Леле няма такива аутисти като спортала. Пичове, първата колона е отбора победител, а не "домакин". Използвайте ги тия глави малко...
Харесай
Отговори (0)
avatar
Анонимен
.31/5/2025
ЗА ПСЖ - ШЛ, а за Мбапе и Ревал - Кура на Ямал! Буахахахахахахах
4
Харесай
Отговори (0)
avatar
Анонимен
.31/5/2025
"Статия" писана от маймуна с коеф. на интелигентност, като на кокошка. Отварях сайта на УЕФА и виждаш, че цялата му теория произлиза от неправилно интерпретирана таблица и действителните домакин/гост на финалите до сега нямат нищо общо с описаното в "статията". Колко кух трябва д... прочети целия коментар
1
Харесай
Отговори (1)
avatar
Blaugranna
.31/5/2025
Изложихте се пак с глупости
3
Харесай
Отговори (0)

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички