Челси се възползва от промените в Ливърпул и надигра шампионите

Челси стигна до първа победа над Ливърпул, след като в предишните 10 мача не успя да спечели срещу този съперник. Лондончани спечелиха с 3:1 на “Стамфорд Бридж” и отново се доближиха на точка от третия Манчестър Сити. Енцо Фернандес откри резултата в третата минута, а автогол на Джаръл Куанса в 56-ата минута удвои аванса на домакините. Вирджил Ван Дайк се разписа малко преди края, а в добавеното време Коул Палмър вкара от дузпа.

Арне Слот бе направил шест промени в състава в сравнения с мача с Тотнъм, след който мърсисайдци си гарантираха титлата. Това се отрази на представянето на тима. Куанса допусна някои грешки, а изцяло променената халфова линия в лицето на Ендо, Джоунс и Елиът не се представи на нивото на колегите си. Получилият шанс за изява Диого Жота също разочарова.

Преди началото на двубоя играчите на домакините направиха шпалир на новите шампиони на Англия.

Срещата започна при вихрено темпо и още в първите секунди Салах проби и накара Роберт Санчес да се намесва. Домакините обаче нанесоха първия удар. В третата минута отлична атака на “сините” мина през Палмър и Нето, който намери напълно непокрития Енцо Фернандес около точката на дузпата. Аржентинецът прати топката в мрежата и даде преднина на лондончани. Малко след подновяването на играта Челси бе близо до втори гол, като защитата на гостите отново се пропука. Мадуеке обаче прати топката покрай вратата.

Положенията продължиха да се редят и пред двете врати. Пробив на Гакпо отляво завърши с удар и спасяване на Санчес. При ответната атака на домакините Джаксън бе съборен от Алисон в наказателното поле, но бе вдигната засада. След това играта малко се поуспокои. Ливърпул владееше топката повече, но не създаваше реални голови ситуации. Развитието на мача устройваше “сините”, които чакаха своя момент да нанесат втори удар. След половин час игра се стигна до опасна ситуация в наказателното поле пред Алисон. Тя завърши с опит за центриране на Кайседо, а топката се удари в горната греда преди да излезе от терена.

В играта на мърсисайдци нямаше много идеи и повечето опасни ситуации бяха създадени от лондончани. Те затрудняваха съперника и с високата си преса. Малко преди почивката Нето проби, изработи си пространство за удар, но прати топката покрай вратата. Секунди по-късно Мадуеке прати топката в мрежата, но попадение нямаше поради засада на Джаксън, който му подаде топката.

Челси започна активно второто полувреме и слаб удар на Джаксън не затрудни Алисон, а гостите продължиха да имат проблеми. В 56-ата минута лондончани удвоиха преднината си след разбъркване в наказателното поле. Ван Дайк опита да изчисти, но прати топката в тялото на Куанса и от там тя се озова в мрежата. Защитата на мърсисайдци не изглеждаше стабилна. Малко по-късно Куанса позволи на Джаксън да му вземе топката, но нападателят не се възползва от ситуацията.

Арне Слот направи няколко смени и неговият тим вдигна темпото. Прекрасно центриране на Гакпо бе насочено към влезлия като резерва Дарвин Нунес, но Колуил се намеси решително. При следващата добра ситуация Салах намери уругваеца и този път топката стигна до него, но той отправи много неточен изстрел с глава. Салах също имаше възможност след центриране на Цимикас, но и той не бе точен.

Последва силен период за Челси. Атака, минала през Мадуеке и Фернандес, бе завършена от резервата Санчо, който стреля, но Алисон спаси. Секунди по-късно след блестящ пробив на Палмър гостите имаха късмет да не допуснат нов гол. Английският национал преодоля Брадли и изненада Алисон с удар от много малък ъгъл, а топката се удари в гредата.

Ливърпул се върна в мача в 85-ата минута, когато Ван Дайк засече с глава центриране на Цимикас от ъглов удар. “Сините” обаче не позволиха на съперника да натисне в търсене на изравняване, а продължиха да нападат. Удар на Палмър от добра позиция не затрудни Алисон, а Нето стреля над вратата. В добавеното време Куанса повали Кайседо в наказателното поле. Палмър реализира отсъдената дузпа и вкара първия си гол от средата на януари.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 3:1
1:0 - Енцо Фернандес (3)
2:0 - Куанса (56-авт)
2:1 - Ван Дайк (85)
3:1 - Палмър (90+6-д)

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.
63 Коментара
avatar
SexyKiss
.28/5/2025
🥰😍 Искаш ли да си намериш жена за една нощ?? Влез в 👉 17X.FUN
Харесай
Отговори (0)
avatar
Анонимен
.5/5/2025
мареска трябва да си ходи
Харесай
Отговори (0)
avatar
Анонимен
.5/5/2025
Щом е със цвят син ,все е Боклук за мен.
1
Харесай
Отговори (2)
avatar
Анонимен
.5/5/2025
И тук порно от Лувъра ,тия са като отбора на държавата Боклука 1914 .
1
Харесай
Отговори (1)
avatar
.5/5/2025
лузърпуля жалкарите продадоха мача на челшитъ - затова после в ШЛ катар сен жармен ги мандръса анално
Харесай
Отговори (1)

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички