Вход / Регистрирай се

Късен обрат донесе важна победа на Челси

Челси стигна до трудна победа с 2:1 в лондонското дерби срещу Фулъм на "Крейвън Котидж". Алекс Иуоби откри резултата в 20-ата минута и домакините водеха в голяма част от срещата. Резервата Тайрик Джордж изравни в 84-ата минута, а Педро Нето донесе успеха на гостите в добавеното време.

Тимът на Енцо Мареска си отмъсти за предишния мач срещу този съперник, когато Фулъм спечели на "Стамфорд Бридж" с 2:1 след два късни гола. Успехът бе много важен за "сините" в битката за място в Шампионската лига. Челси е пети в класирането с равен брой точки с Нотингам и Астън Вила, а Манчестър Сити има една точка повече.

Фулъм стартира мача на високо темпо и в третата минута стигна до сериозно разбъркване пред вратата на съперника. Топката влезе в мрежата след удар на Перейра, но той не бе зачетен, тъй като Сесеньон беше в засада преди това. Атаките на домакините продължиха, но защитата на "сините" не допусна нови сериозни възможности пред Санчес. След като се справи с началния натиск на "котиджърс", Челси изнесе играта и започна да поглежда към вратата на Бернд Лено.

Една добра атака на тим на Мареска не успя да завърши с удар на Джаксън в наказателното поле на съперника. Секунди по-късно Фулъм поведе. Сесеньон открадна топката от Рийс Джеймс, който не забеляза присъствието му зад гърба му. Играчът на домакините напредна и подаде на Иуоби, който с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря.

Последва силен период за "котиджърс" и няколко опасни атаки. При една от тях Сесеньон не успя да намери съотборник, след като Кукурея пресече опита за подаване. Малко по-късно Берге не успя да засече топката с глава след центриране, при което двама футболисти на Фулъм бяха непокрити в наказателното поле. Челси изглеждаше нестабилен в защитен план, но в предни позиции се справяше по-добре, ако изключим завършването на атаките. Удар на Джаксън от добра позиция бе блокиран от бранител на съперника.

Челси заигра доста по-агресивно от началото на второто полувреме. Мареска направи две промени на почивката, като извади Джеймс и Мадуеке и пусна в игра Джейдън Санчо и Мало Густо. Атаките на "сините" се редяха една след друга и в 56-ата минута гостите стигнаха до най-добрата си възможност. Отлична работа на Енцо Фернандес позволи на Джаксън да подаде към Педро Нето. Португалецът бе на прекрасна позиция, но ударът му бе спасен от Лено.

Натискът на гостите продължи, а удар на Санчо също бе отразен от вратаря на Фулъм. Центриране на Нето не намери негов съотборник след поредна изява на Лено, който успя да отклони топката. Лукич пък се намеси решително след опасно центриране на Кукурея. След като оцеля след поредицата атаки на "сините", Фулъм успя да успокои играта и темпото спадна.

Една от смените на Мареска донесе равенството. Влезлият секунди по-рано на терена Тайрик Джордж се разписа с хубав удар. 19-годишният талант, който получи доста шансове за изява в Лигата на конференциите този сезон, отбеляза първия си гол в Премиър Лийг. След гола Челси не успя да наложи натиск в следващите минути, но дочака своя момент в добавеното време. Тогава Нето получи топката от Фернандес и със страхотен снаряд разстреля Лено.

ФУЛЪМ - ЧЕЛСИ 1:2
1:0 - Иуоби (20)
1:1 - Джордж (84)
1:2 - Нето (90+3)

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Футбол свят

Виж всички