Лос Анджелис Лейкърс надви Далас със 112:97 като гост в двубой, в който Лука Дончич реализира 45 точки за гостите.
Срещата бе първа за словенеца в Далас от трансфера му в Лос Анджелис, а с успеха Лейкърс си осигуриха място в плейофите на НБА.
Емоционалното завръщане на словенската звезда дойде два месеца след сеизмичното му преминаване в тима от Лос Анджелис. 26-годишният баскетболист прекара първите си пет сезона и половина в НБА с Маверикс и все още имаше два сезона от договора си.
Вкараните 45 точки изравниха най-доброто постижение на Лука Дончич за сезона, като предишното бе с екипа на Далас. Той добави 8 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки.
ЛеБрон Джеймс се включи с 27 точки, като 13 от тях отбеляза в последната четвърт, когато Лейкърс изоставаха преди силния завършек на мача.
Антъни Дейвис, който пристигна в Далас от Лос Анджелис, се отчете с 13 точки и 11 борби.