Ферари изостава заради неточност от 3 милиметра

За Ферари стартът на сезона във Формула 1 се оказа доста по-труден от очакваното, тъй като новият автомобил SF-25 не се представя според очакванията.

В медиите вече се появи информация за проблема, свързан с използването на новия под на колата и липсата на решение дали той ще се появи в Бахрейн или в по-нататък.

Нов слух: Либърти Медия излиза от Формула 1
Нов слух: Либърти Медия излиза от Формула 1

Но италианското издание AutoRacer.it разкри, че изоставането на Скудерията, което Шарл Леклер определи на 3-4 десети от секундата на обиколка, се дължи на неподходящия клирънс на болида.

Ще използва ли Ферари новия си под в Бахрейн?
Ще използва ли Ферари новия си под в Бахрейн?

Оказва се, че представянето на SF-25 е ограничено от разстоянието между пода на автомобила и пистата, което е с 3 милиметра повече от необходимото. С това повдигане се избягва подскачането на колата, но и се губи притискане при работата на аеродинамичния пакет. При недостатъчното притискане и непостоянната работа на аеродинамиката пилотите на тима не могат да използват пълните възможности на колата и засега не участват в битката за местата на подиума.

Перес-старши: В Рейсинг Пойнт се отплатиха на Чеко с предателство
Перес-старши: В Рейсинг Пойнт се отплатиха на Чеко с предателство

Предполага се, че докато не бъдат решени проблемите с поведението на SF-25, тимът няма да използва нови компоненти, за да е сигурно, че развитието на колата върви в правилната посока. Това е и причината за забавянето на новия под, по който се работи в аеродинамичния тунел от февруари и който беше предназначен за Бахрейн, но засега съдбата му остава неясна.

Кой е първият световен шампион във Формула 1?

Джузепе “Нино” Фарина

Хаун Мануел Фанджо

Алберто Аскари

Джим Кларк

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.
3 Коментара
avatar
Xamartaim
.9/4/2025
Ферари разполагат със двама страхотни пилоти ако сега не могат все еедно никога пожелавам им успех
Харесай
Отговори (1)
avatar
Анонимен
.9/4/2025
"е ограничено от разстоянието между пода на автомобила и пистата, което е с 3 милиметра повече от необходимото." - айде бе?! Като намалиха това разстоение - ДИСКВАЛИФИКАЦИЯТА е 100 %ова, което е факт!
Харесай
Отговори (0)

Още от Моторни спортове

Виж всички