РБ Лайпциг уволни треньора си след негативната серия

РБ Лайпциг обяви официално, че се разделя със старши треньора Марко Розе и неговия щаб, след като отборът се смъкна до 6-о място в класирането на Бундеслигата седем кръга преди края на първенството. “Червените бикове” се намират в неприятна серия със само две победи в последните 11 мача в елита.

Новината беше обявена днес след загубата с 0:1 от Борусия (Мьонхенгладбах) вчера и идва преди гостуването в полуфинала за Купата на Германия в сряда срещу Щутгарт. РБ Лайпциг се намира на 3 точки от 4-тия Майнц 05, който днес гостува в Дортмунд.

Юрген Клоп, който стана директор по футболните въпроси на "Ред Бул” през януари, участва във взимането на решението, въпреки че е близък приятел с Розе. Досегашният треньор на РБ Лайпциг водеше тима от 2022 г., като класира на два пъти отбора в Шампионската лига, триумфира с Купата на Германия през 2023 г., както и със Суперкупата на страната през същата година.

Борусия (М) удари Лайпциг в директна битка за евротурнирите
Борусия (М) удари Лайпциг в директна битка за евротурнирите

“Червените бикове”  се класираха неизменно за Шампионската лига през последните шест сезона и заплахата от пропускане този турнир накара ръководителите на тима да направят тази крачка малко преди края на сезона в Бундеслигата. РБ Лайпциг иначе записаха разочароващо участие и в турнира на най-богатите, като отпаднаха още в основната фаза.

Следвай ни:

Снимки: Imago

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.
3 Коментара
avatar
Kisska17
.17/5/2025
🥰 Искаш ли да си намериш жена за една нощ??? Влез в - 17X.FUN
Харесай
Отговори (0)
avatar
S_p_i_r_o69
.30/3/2025
джурген циклоп ли ще го сменя
Харесай
Отговори (1)

Още от Футбол свят

Виж всички