Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Гледайте късните мачове от Шампионската лига тук

Петко Христов на висота при разочароващо реми на Специя

Петко Христов на висота при разочароващо реми на Специя

Българският защитник Петко Христов изигра цял мач при равенството 0:0 на неговия Специя като гост на Чезена в двубой от 30-ия кръг на Серия "Б".

Родният капитан на “орлетата” беше най-добрият на терена за своя тим, като се отчете с 9 изчиствания, 3 блокирани удара, 1 пресечено подаване, 1 ключов пас и 100% успеваемост в единоборствата и 94% успешни подавания. Що се отнася до самия мач, именно Специя имаше превъзходство в отправените удари и притежанието на топката. В 53-тата минута Чезена стигна до гол чрез Джакомо Гало, но той беше отменен след намесата на ВАР заради фал в атака на Кристиан Шпенди. В 67-ата минута гостите получиха чудесна възможност за победно попадение, след като  Джанлука Лападула си спечели дузпа, след като беше фаулиран от Матео Писери. Самият нападател се зае с изпълнението от бялата точка, но то беше спасено от вратаря, който по този начин се реваншира за нарушението си.

Това реми остави Специя на третото място в класирането с актив от 55 точки, докато Чезена е на седмата позиция със своите 42 пункта след шестия си пореден мач без загуба.

Следвай ни:

Снимки: Imago

Още от Българи зад граница

Виж всички