Пистата „Каталуния“ край Барселона ще приеме официалните предсезонни тестове във Формула 3 за 2025 година, обявиха организаторите на шампионата. Изпитанията ще бъдат с продължителност от три дни в период 19-21 февруари.
През последните години предсезонните тестове във Формула 3 се провеждаха в Бахрейн, където стартираше и сезонът. Тази година обаче кампанията ще започне в Австралия и организаторите на шампионата са преценили, че ще е по-логично тестовете да се проведат в Европа, за да се намалят разходите на отборите и пилотите.
)
И през този сезон във Формула 3 ще участва Българския лъв Никола Цолов, който сменя отбора си, преминавайки от АРТ в Кампос. Именно с испанския тим през 2022 Цолов триумфира в испанската Формула 4.
,fit(478:270))
Доктор Марко: Никола Цолов е претендент за титлата във Формула 3
Сезон 2025 във Формула 3 ще отбележи и дебюта на изцяло новата кола за шампионата. Именно поради тази причина трите дни за тестове ще бъдат много важни за всички отбори и пилоти преди началото на сезона.