Отборът на Мъри прегази пореден съперник в Турция

Отборът на Мъри прегази пореден съперник в Турция

Гьозтепе на Станимир Стоилов продължава да впечатлява с изявите си в Супер лигата на Турция. Тази вечер той записа гръмка победа с 5:0 над тима на Касъмпаша в среща от 19-ия кръг. А резултатът можеше да бъде дори още по-голям. Преди началото на срещата пък Мъри получи наградата за феърплей.

Тон на голово шоу даде Давид Тияник. Словакът се разриса още в 7-ата минута, след като получи отличен извеждащ пас в коридор и хладнокръвно матира и вратаря за 1:0.

Резултатът можеше да бъде удвоен шест минути по-късно, но попадение на Ласе Нилсен бе отменено заради засада.

Зрителите трябваше да почакат до началото на второто полувреме, за да видят втори гол. В 53-тата минута се стигна до меле пред вратата на гостите, няколко удара бяха блокирани, но топката попадна в Жуан, който най-накрая я прати в мрежата за 2:0.

В 71-вата минута гостите останаха в намален състав, след като Никълъс Опоку спря голова атака на съперника и получи втори жълт и червен картон.

Гьозтепе се възползва от численото си предимство и в 78-ата минута направи резултата класически. Ромуло напредна на скорост, финтира двама защитници в наказателното поле и вкара в опразнената врата.

Четвъртият гол дойде в 86-ата минута. Далечен удар на Исмаил Кьойбашъ бе отразен от вратаря, но Виктор Уго бе на правилното място, за да довкара отблизо.

Крайното 5:0 бе оформено в добавеното време. Ромуло бе изведен зад защитата, продължи към Исмаил Кьойбашъ, за когото остана само да вкара в опразнената врата.

След тази победа Гьозтепе е на 4-тото място в класирането с 31 точки. Касъмпаша пък се намира на 12-тото място с 21 точки.

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички