Галатасарай спечели истанбулското дерби и нанесе първа загуба на Бешикташ

Отборът на Галатасарай записа важна домакинска победа, след като спечели с 2:1 срещу Бешикташ в истанбулското дерби от десетия кръг на турската Суперлига. Така съставът на Окан Бурук остана единственият непобеден в първенството през този сезон, след като нанесе първата шампинотна загуба на градския си съперник, отмъщавайки си за унижението с 0:5 за суперкупата на страната.

“Джим Бом” взеха аванс още в 13-ата минута, когато Давинсон Санчес се разписа с глава при центриране от пряк свободен удар. В 67-ата минута тимът удвои своята преднина по подобен начин, като този път Виктор Осимен беше точен с глава при изпълнение на фал. “Орлите” успяха да стигнат само до почетно попадение, и то в последните секунди на двубоя след невероятен изстрел на Ернест Муджи от границата на наказателното поле.

Така Галатасарай продължава да е убедителен лидер в класирането с актив от 28 точки, а със своите 20 Бешикташ заема четвъртата позиция.