Йовичевич: Трябва да играем всеки мач като финал, искам футболистите да са гладни

Наставникът на Лудогорец Игор Йовичевич остана доволен от представянето на своя отбор след победата му с 3:0 над ЦСКА 1948 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига, но само през първите 30 минути. Хърватинът допълни, че "червените" също са имали положения и разградчани трябва да коригират някои неща.

Лудогорец прегази ЦСКА 1948 и дръпна сериозно на върха, нов бразилец с два гола

"Първите 30 минути бяха това, което искахме. Това беше планът ни за двубоя. Видяхте пресата при първия гол, искахме да започнем агресивно.

След третото попадение загубихме малко контрол. Исках по-голям контрол, но през първите 30 минути видях това, което искам. Трябва да кажа, че ЦСКА 1948 разполага с добър отбор, с добри играчи в предни позиции. Въпреки победата можем да си вземем бележки за някои неща.

Нуждаехме се от малко свежа кръв. Виждате, че много отбори имат проблеми след мачовете в Европа. Затова решихме да дадем шанс на други футболисти, които не записват много минути.

Разбира се, че е добре, че не допуснахме гол. Това е много важно за футболистите, за Серджио Падт. Важно е, че запазихме суха мрежа, но ЦСКА 1948 имаше положения. Трябва да анализираме защо се получи така и да не допускаме същите грешки в следващите мачове. Имаме 6 точки преднина, но краят на първенството е много далеч. Трябва да сме фокусирани, да играем всеки мач като финал. Искам футболистите да са гладни. Трябва да усещаш всеки един двубой вътре в себе си. Феновете много ни помагат.

Имаме някои проблеми с контузии и наказания - Нареси и Кайо Видал, но трябва да сме готови за всеки един двубой. Първо трябва да мислим за Купата, после за Хебър и чак след това ще мислим за Атлетик (Билбао)", завърши Йовичевич.