Марсилия 0:3 ПСЖ, пропуски на парижани

Марсилия и Пари Сен Жермен играят при резултат 0:2 на "Стад Велодром". Жоао Невеш откри резултата в седмата минута. В 20-ата минута Амин Арит получи спорен червен картон и остави домакините с 10 човека. Леонардо Балерди си отбеляза автогол, а Брадли Баркола вкара третия гол за парижани.

Отборът на Луис Енрике стартира на висока скорост и доминираше в началото на двубоя. Гостите бързо организираха няколко атаки, а в седмата минута поведоха. Баркола изведе Нуно Мендеш отляво, а той пусна успоредно на голлинията подаване. Вратарят Рули се намеси, но това помогна на съперника, тъй като топката отиде на крака на Жоао Невеш и той я прати в мрежата.

Превъзходството на ПСЖ бе толкова сериозно, че домакините почти не играеха с топката. При една от редките атаки на Марсилия Грийнууд центрира добре и топката стигна до Енрике, но Хакими блокира опита му да намери съотборник, а след това се оказа, че е имало засада. Ситуацията на домакините се усложни допълнително в 20-ата минута. Тогава Амин Арит получи пресилен червен картон за нарушение срещу Маркиньос.

Проблемите на Марсилия идваха един след друг. В 29-ата минута при едно безобидно центриране Леонардо Балерди реши да се намеси и прати топката в собствената си мрежа. Капитанът на домакините и вратарят Херонимо Рули показаха тотална липса на комуникация, за да може топката да се озове в мрежата. Така тимът на Де Дзерби се оказа с човек по-малко и изоставащ с два гола.

След това развитие домакините започнаха тотално да се разпадат, а ПСЖ контролираше случващото се на терена, като вече дори не трябваше да се напряга. След някои опасни ситуации пред Рули гостите стигнаха до трети гол в 40-ата минута. Грешка на Грийнууд предостави топката на съперника. Дембеле бе изведен отдясно и стреля. Ударът му бе отразен от вратаря, но кълбото се върна при него и той подаде на Баркола, за когото не бе проблем да се разпише.

МАРСИЛИЯ - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:3
0:1 - Невеш (7)
0:2 - Балерди (29-авт)

0:3 - Баркола (40)