Везенков не успя да спаси Олимпиакос от силата на ПАО в голямото дерби

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос загубиха голямото дерби с Панатинайкос с крайното 71:78 (23:23, 15:25, 17:14, 16:16) в среща от четвъртия кръг на гръцкия шампионат. Българинът бе топреализатор за отбора си, след като постигна 19 точки и 7 борби плюс 1 асистенция и 1 чадър при 6/11 стрелба от игра за 33 минути на те

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Александър Везенков отбеляза първия кош в мача, с след това той направи и асистенция за тройка на Еван Фурние за 5:3. От другата страна стрелбата на ПАО вървеше добре, като Лоренцо Браун и Джериан Грант нанизаха стрелби отдалеч за 10:9. Момчетата на Ергин Атаман изнасяха лекция в нападение на своя съперник в началото, като след поредната тройка, този път на Кендрик Нън, се стигна до аванс от шест точки за гостите - 14:20. Везенков се отпуши след няколкито пропуска и отбеляза четвъртата си точки в мача за 16:20. Веднага след това българинът вкара още един кош и завърши частта с общо шест, като Олимпиакос успя да изравни резултата при 23:23.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Везенков продължаваше да бъде единственият играч без почивка в отбора на Олимпиакос. Неговият съотборник Никола Милутинов пък се включи добре от пейката и помогна на тима си да поведе с три точки при 26:23. Все пак мачът се развиваше изцяло в центъра, като Везенков донесе нов обрат при 28:27 с два успешни наказателни удара. Националът ни излезе от игра за първи път при оставащи седем минути до края на първото полувреме, като и след неговото излизане реьултатът се запази равен при 36:35. Лоренцо Браун, Джеди Осман и Кендрик Нън допринесоха за силна серия на ПАО, благодарение на която гостите поведоха с 36:44 в края на втория период. "Детелините" си осигуриха двуцифрен аванс на полувремето при 38:48.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Везенков вкара първата си тройка в мача на старта на второто полувреме, но така или иначе преднината на Панатинайкос продължаваше да е двуцифрена при 46:56. Крилото отново реализира далечен шут за 51:60, но ПАО не допускаше да бъде застигнат. Тройка в последните секунди на частта на Томас Уолкъп доведе до това Олимпиакос да изостава със седем точки преди началото на последната част - 55:62.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Панатинайкос нямаше намерение да отстъпва газта, като след серия от седем поредни точки авансът на "детелините" вече бе доста сериозен при 55:69. Около две минути преди края на срещата десет точки разделяха двата тима, като ПАО водеше с 65:75. Тимът на Барцокас така и не можа да свали разликата и Панатинайкос спечели със 71:78.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

ОЛИМПИАКОС: Томас Уолкъп, Еван Фурние, Костас Папаниколау, Александър Везенков, Мустафа Фал

ПАНАТИНАЙКОС: Лоренцо Браун, Кендрик Нън, Джериан Грант, Хуанчо Ернангомес, Матиа Лесор