Георги Минчев пропусна дузпа, но тимът му победи слабак

Отборът на Юмраниеспор се завърна на победния път в турската Първа лига, след като стигна до успех с 2:0 в домакинството си на Йени Малатияспор от 10-ия кръг. Българският нападател Георги Минчев бе титуляр за домакините и записа пълни 90 минути на терена, но нямаше шанс и пропусна дузпа.

Юмраниеспор стигна до успеха с голове на Бернардо Соуса в 8-ата и Кубилай Акташ в 64-тата минута.

В 74-тата минута домакините получиха шанс да направят победата си класическа, след като получиха дузпа в своя полза, но Георги Минчев не успя да се разпише от бялата точка.

С тази победа Юмраниеспор събра актив от 17 точки и се намира на 3-тото място във временното класиране. Йени Малатияспор пък продължи лошата си серия, записвайки 10-а загуба от 10 мача и търка дъното с 0 точки.