Вердер не се предаде до последно и спря Байер (Леверкузен) в атрактивен двубой

Шампионът Байер (Леверкузен) направи нова грешна стъпка, след като завърши 2:2 като гост на Вердер (Бремен) в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. “Аспирините” повеждаха на два пъти с попадение на Виктор Бонифейс (30’) и ефектен автогол на Феликс Агу (77’), но домакините успяваха да се върнат на два пъти в мача с голове на Марвин Дукш (74’) и късно попадение на Романо Шмид (90’).

Така Байер (Леверкузен) записа трето равенство в последните си 4 мача и остава на 3-о място в класирането, на пет точки от лидера РБ Лайпциг и с две по-малко от Байерн, който играе утре с Бохум. Вердер пък отново остана без успех у дома от началото на сезона, но ще е доволен от измъкнатата точка, като заема временно 9-а позиция.

Домакините имаха шанс още в първите секунди на мача, но удар на Сене Линен спря в ръцете на Лукас Храдецки, който днес стана първият чужденец с 200 мача в първенството за “аспирините”. Вердер продължи да играе по-добре и можеше да открие в 18-ата минута, но финландският страж на Леверкузен се намеси чудесно и успя да избие в корнер опасен далечен изстрел на Марвин Дукш. Въпреки по-доброто начало на домакините обаче, тимът на Чаби Алонсо бе този, който откри резултата с първия си точен удар. В 30-ата минута Джереми Фримпонг центрира и намери Виктор Бонифейс, който засече в мрежата на Михаел Цетерер - 0:1. При този резултат приключи и първото полувреме.

Втората част започна с по-добра игра на шампионите, като първо вратарят на Вердер трябваше да спасява удар на Мартен Терие, а след това се наложи да избива и шут на голмайстора Бинифейс. Домакините път отвърнаха с неточен изстрел на Митчел Вайзер. В 70-ата минута дойде и опасен шут на Марвин Дукш, отразен от Храдецки. Именно нападателят на “бременските музиканти” обаче триумфира само четири минути по-късно, когато засече с глава центриране на Джъстин Нийнмах и изравни - 1:1.

Радостта на бременци обаче бе много кратка. Само три минути по-късно Леверкузен отново излезе напред, след като Роберт Андрих центрира, а в опита си да избие играчът на домакините Феликс Агу си заби абсолютно неспасяем автогол - 1:2 за “аспирините”. Вердер обаче не се отказа да търси равенството до последно и в крайна сметка успя да го постигне в последната минута от редовното време. Нийнмах, който се отчете с втора асистенция, намери Романо Шмид, който със страхотен изстрел в средата на вратата не остави шансове на Храдецки - 2:2. В последните секунди на срещата Флориан Виртц бе близо да донесе за пореден път инфарктен успех за Байер, но ударът му премина встрани от вратата.