Макар и с човек по-малко, отборът на Мъри Стоилов повали Трабзонспор в края

Отборът на Станимир Стоилов Гьозтепе записа впечатляваща победа с 2:1 при домакинството си на Трабзонспор от десетия кръг на турската Суперлига. По този начин новакът нанесе първа шампионатна загуба на своя опонент през този сезон.

Още в 26-ата минута съставът на Мъри Стоилов остана с човек по-малко на терена, тъй като полузащитникът Антъни Денис си изкара директен червен картон за нарушение срещу противниковия нападател Симон Банза. Въпреки това през първото полувреме именно Гьозтепе беше по-опасният тим, отправяйки 11 удара, докато гостите нямаха нито един до почивката. Бившият халф на Славия Исак Соле и Давид Тиянич бяха тези, които направиха най-големите пропуски за домакините.

Играчите на Шенол Гюнеш заиграха по-смело със старта на втората част. Въпреки това Гьозтепе поведе в резултата в 60-ата минута, когато Соле се разписа с глава след центриране на Жуан. Само две минути по-късно обаче “вишнево-сините” изравниха чрез Банза, който беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Малком Мпуту. В оставащите минути те наложиха натиск, но домакините бяха тези, които стигнаха до крайния успех благодарение на Тиянич, който в добавеното време се разписа с диагонален шут по земя, след като малко преди това беше нацелил напречната греда с далечен изстрел.

С тази победа Гьозтепе събра 15 точки в актива си и се изкачи на петото място в класирането, където Трабзонспор е на деветата позиция с 12 пункта.