Севиля се поправи при втората визита в Барселона

Седмица след разгромното поражение с 1:5 от Барселона, Севиля успя да надвие другия тим от каталунската столица - Еспаньол. Отборът на Франсиско Хавиер Гарсия Пимиента спечели с 2:0 на стадиона на "папагалчетата" след две попадения преди почивката на Доди Лукебакио.

За Еспаньол, който през този сезон се завърна в Ла Лига, това беше пета загуба в последните шест мача. Съставът на Маноло Гонсалес трябва да съжалява, защото създаде повече и по-чисти положения, но нанесе само един точен удар към вратата на гостите от Андалусия.

В началото домакините упражниха натиск и отправиха няколко опасни изстреля, но те профучаха встрани от целта. Севиля търпеливо чакаше възможностите да контраатакува и при една такава откри резултата в 20-ата минута. Лукебакио получи топката от Алберт Самби Луконга и с много премерен удар извън наказателното поле матира Жоан Гарсия.

Еспаньол стигна до доста статични положения пред вратата на Севиля, но не извлече никаква полза от тях. Вместо това, в 45-ата минута Лукебакио отново получи много свободно пространство и за втори път наказа домакините.

След почивката футболистите на Еспаньол не вярваха, че са способни да направят дори частичен обрат. Те стреляха 10 пъти към вратата на гостите, но не я уцелиха нито веднъж.

В следващия кръг Еспаньол ще се изправи срещу Барселона в голямото каталунско дерби, а Севиля ще е домакин на Реал Сосиедад.