Славия подчини Локо (Сф) в спектакъл с пет гола

Славия удари Локомотив (София) с 3:2 малкото столично дерби. Срещата в квартал "Овча купел" предложи пет попадения и интересен футбол. Куентин Зеедорф даде аванс на домакините с точен изстрел в десетата минута. Малко след това Иван Минчев от дузпа покачи на 2:0. В 38-ата минута Анте Аралица върна един гол от страна на "железничарите". В добавеното време на първата част Владимир Николов наказа Александър Любенов с глава за 3:1. В средата на втората част Аралица вкара още един гол, но "белите" успяха да удържат победата и да вземат трите точки.

Домакините влязоха отлично в мача и до 15-ата минута поведоха с 2:0. Още в началото на дербито вратарят на Локомотив Александър Любенов трябваше да боксира топката след опасно центриране, дошло отдясно. В десетата минута обаче юношата на Левски беше безпомощен след изстрел по диагонала на Куентин Зеедорф. Тъмнокожият нидерландец се оказа на точното място в пеналтерията на "червено-черните" и с премерен удар в далечния ъгъл опъна мрежата - 1:0 за тима на Златомир Загорчич.

Няколко минути "белите" достигнаха до второ попадение, въпреки транспаранта "Локомотив ще ви прегази", който гостуващата агитка опъна в своя сектор. Мартин Георгиев направи отличен финт в наказателното поле на гостите, последва изстрел на нападател на Славия в гредата, а след това се стигна до игра с ръка на бранител на Локомотив и дузпа за хората на Заги. Зад топката застана националът Иван Минчев, който не сбърка - 2:0 за славистите.

Последваха два пропуска - по един пред двете врата, за да дойде 38-ата минута, когато Анте Аралица реализира гол за гостуващия състав. Хърватският нападател получи пас от Анисе Бру, напредна и шутира по тревата фронтално срещу рамката зад Николай Кръстев - гол за Локомотив (София).

В добавеното време Владимир Иванов зарадва феновете на Славия с трети гол. Нападателят намери топката с глава след центриране от фаул на капитана Галин Иванов. Отбраната на тима на Антон Велков беше оставила непокрит стрелеца на "белите" и той моментално наказа "железничарите" - 3:1 за домакините.

Локомотив (София) започна добре след почивката и започна да търси гол, с който да намали резултата. Момчетата на Тони Велков успяха да го постигнат в 64-ата минута, когато Анисе Бру овладя подаване след центриране отляво, топката попадна у Анте Аралица, който отблизо я мушна зад Николай Кръстев - втори гол за хърватина и 3:2. В оставащото време "червено-черните" търсиха изравняването, но не сполучиха и записаха второ поражение под ръководството на своя нов старши треньор.

СЛАВИЯ 3:2 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)

1:0 Куентин Зеедорф (10)
2:0 Иван Минчев (15)
2:1 Анте Аралица (38)
3:1 Владимир Николов (45+4)
3:2 Анте Аралица (64)

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов;

Локомотив: 24. Александър Любенов, 5. Атанасиос Пицолис, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 44. Мики Орачев, 47. Стефан Ламбезе, 3. Доналдо Ацка, 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру.