Мъките на РБ Залцбург продължиха и срещу Динамо (Загреб)

Динамо (Загреб) постигна първата си победа в новия формат на Шампионската лига, след като надделя с 2:0 над РБ Залцбург на австрийска земя. Сандро Куленович (49') и Бруно Петкович (84') се разписаха за хърватите, които бяха улеснени от факта, че в 66-ата минута стражът на домакините Александер Шлагер получи червен картон заради това, че игра с ръка извън наказателното поле. Така РБ Залцбург остава един от най-слабите отбори до момента в турнира, като тимът на Пеп Линдерс има три загуби и все още не е отбелязал нито един гол, но е допуснал девет попадения във вратата си. Динамо вече има четири точки.

Последната домакинска победа на Ред Бул Залцбург в Шампионската лига бе преди близо две години точно срещу този съперник.

Първото полувреме бе доста равностойно, като гостите владееха малко повече топката. Чисти ситуации за гол нямаше. В началото Конате пропусна с глава от добра позиция, след като стреля над вратата. Невистич спаси един удар от далечна дистанция на Дедич в 21-вата минута, а в 40-ата Шлагер парира изстрел на Куленович. Това бяха и единствените точни удари преди почивката.

В самото начало на втората част - в 49-ата минута, Сандро Куленович даде преднина на хърватите. Центриране на Огивара отляво бе свалено в наказателното поле от Кулинович към Сучич, който пусна вдясно към Ристовски. Македонецът подаде по земя около точката за изпълнение на дузпа, откъдето Кулинович стреля с левия крак, извеждайки Динамо напред.

Ситуацията за Залцбург се усложни в 66-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко, след като вратарят на отбора Шлагер получи директен червен картон заради това, че излезе пред наказателното поле и повали излезлия срещу него Куленович, а след това игра и с ръка.

В 84-тата минута Бруно Петкович узакони победата на гостите с втори гол, след като завърши една контраатака на Динамо с удар малко след границата на наказателното поле.