Монтана излъга Янтра на "Огоста"

Отборът на Монтана постигна изключително труден, но и много ценен успех с 1:0 над Янтра (Габрово) в двубой от 14-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Илия Русинов, който донесе трите точки с гол в 76-ата минута.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите, когато Илия Русинов центрира от фал на втората греда, където бе Филип Ежике, но централният нападател отправи неточен удар с глава.

Отговорът на гостите бе моментален. Ивайло Михайлов изведе Мартин Ганчев, който си поведе топката, но секунди преди да отправи шут, бранителят на домакините Денис Динев успя да се намеси решително.

До края на първата част двата тима продължиха със сериозната битка, която обаче не доведе до интересни голови ситуации.

В 76-ата минута "сините" стигнаха до първия гол в сблъсъка. Атакуващият халф Илия Русинов бе изведен прекрaсно в наказателното поле, а той майсторски плъзна кълбото покрай вратаря, за да даде преднина на своя тим.

До края на срещата футболистите на Танчо Калпаков успяха да се справят с опитите на гостите от Габрово да стигнат до точката на стадион "Огоста".

МОНТАНА – ЯНТРА 1:0

1:0 Илия Русинов (76)