Монако разби Цървена звезда за втората си победа в Шампионската лига, Минамино с два гола

Монако продължи със силното си представяне от началото сезона и постигна втора победа в новия формат на Шампионската лига, след като с лекота разби Цървена звезда с 5:1 на “Луи II”. Така монегаските, които делят първото място в Лига 1 заедно с отбора на Пари Сен Жермен и нямат загуба във всички турнири от началото на сезона, имат вече седем точки в най-престижната клубна футболна надпревара. Такуми Минамино откри резултата в 21-вата минута. Шериф Ндиайе изравни от дузпа в 27-ата, но в добавеното време на първата част Брийл Емболо върна преднината на домакините. Вилфрид Синго увеличи с великолепен гол в 54-тата минута, а с второто си попадение Минамино (70’) направи 4:1. Магнес Аклиуш оформи крайния резултат в добавеното време. Победата на Монако можеше да бъде още по-изразителна, но попадение на Емболо бе отменено, а на два пъти гредите спираха домакините.

Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Цървена звезда загуби и трите си срещи до момента в Шампионската лига, но все пак има вече доста убедителна преднина от шест точки на върха в сръбското първенство. Звезда няма победа в най-престижния турнир на УЕФА в 13 поредни мача.

В отсъствието на Фоларин Балогун, който е контузен, Адолф Хютер залож на Брийл Емболо на върха на атаката. Вандерсон се завърна отдясно на отбраната. Магнес Аклиуш започна на мястото на Александър Головин, а Такуми Минамино бе преместен зад Емболо.

Треньорът на Звезда Владан Милойевич изненада с доста офанзивна формация. За първи път през този сезон заедно започнаха двамата нападатели Шериф Ндиайе и Бруно Дуарте. Олайинка, който по принцип по-често играе като ляво крило, и Юнг-Воо Сеол действаха като крайни бранители.

Още в четвърта минута топката стигна до непокрития Бен Сегир, който пропусна страхотна възможност да открие резултата, тъй като от шест метра стреля над вратата. Лошата новина за гостите бе, че още в седмата минута трябваше да правят принудителна смяна, защото Дуарте получи контузия и бе заменен от Далсио.

Звезда отговори с точен удар с глава на Олайинка, който засече с глава центриране от корнер, но Майецки улови. В десетата минута Монако отново бе близо до попадение, след като Тило Керер стреля опасно с глава след ъглов удар пред вратата на гостите, но топката премина встрани.

В 21-вата резултатът бе открит при доста странни обстоятелства. Синго изведе Минамино зад бранителите на Звезда, които буквално спряха да играят, мислейки, че със сигурност ще бъде отсъдена засада. Бившият играч на Ливърпул обаче бе в редовна позиция, защото Силас покри засадата. Минамино с лекота стреля в близкия ъгъл - 1:0.

Гостите обаче изравниха доста бързо след груба грешка в защитата на Монако. Първо Синго увисна и изпусна Ндиайе, а след това Керер се хвърли на безумен шпагат и препъна нападателя в наказателното поле. Потърпевшият изпълни много хладнокръвно дузпата, изравнявайки резултата.

В добавеното време на първата част Брийл Емболо върна преднината на домакините, след като получи от Бен Сегир на границата на наказателното поле, потърси подаване към Минамино, но след рикошет в крака на капитана на Звезда топката се върна при него. Швейцарецът стреля в ъгъла за 2:1.

Вилфрид Синго реши на практика почти всичко в 54-тата минута, когато получи от Келер и с мощен удар от около 35 метра реализира фантастичен гол. Така централният бранител се реабилитира за грешката, която направи при изравнителния гол на Цървена звезда.

В 56-ата минута Емболо прати топката във вратата на гостите за четвърти път, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на нападателя.

В следващите минути Вандерсон пропусна една добра ситуация, а удар на Аклиуш срещна гредата. Все пак Монако стигна до четвърти гол в 70-ата минута, когато Аклиуш отне топката дълбоко в половината на Звезда, намери вдясно Емболо, който пусна към Минамино. Японецът нямаше проблем да отбележи втория си гол от десетина метра.

В 72-рата Головин, който се появи като резерва, стреля много добре от границата на наказателното поле, но ударът му срещна гредата. До края Монако доигра двубоя без никакво напрежение. Аклиуш и Головин пропуснаха по още една възможност, но в добавеното време първият все пак успя да се разпише с хубав удар от границата на наказателното поле. Така бе оформен и крайният резултат.