“Прилепите” с пореден срам - паднаха от Лас Палмас и удариха дъното

Отборът на Валенсия загуби с 2:3 от тима на Лас Палмас в последния мач от 10-ия кръг на испанската Ла Лига.

С поражението “прилепите” паднаха на последното място, където бе съперникът им преди началото на двубоя.

Пепелу даде аванс на домакините с точно реализирана дузпа в 14-ата минута.

След това те продължиха да контролират събитията на терена, но вместо да затвърдят доминацията си, възпитаниците на Диего Мартинес стигнаха до изравняването малко преди почивката в 43-ата, когато Алекс Муньос се разписа.

Играчите на Лас Палмас се възползваха от инерцията и след подновяването на играта осъществиха пълен обрат, който бе донесен след попадението на Фабио Силва в 53-тата минута.

В средата на второто полувреме нещата станаха критични за "прилепите", след като голмайсторът Пепелу си изкара директен червен картон, а играта бе временно преустановена заради грозни сцени по трибуните, които напомниха за събитията от столичното дерби между Атлетико и Реал.

След подновяването на двубоя домакините можеха да изравнят, но не се възползваха до край от грешка в отбраната на съперника. Това се оказа фатално за тях, тъй като при ответната атака в 84-ата минута Алберто Молейро отбеляза попадение, с което даде преднина от два чисти гола за футболистите от остров Гран Канария.

В 4-ата минута на добавеното време все пак Сесар Тарега намали изоставането на своите, но в следващите минути играчите от средиземноморското крайбрежие стигнаха само до корнер, който не помогна и те трябваше да приемат участта си.

Все пак момчетата на Рубен Бараха имат достатъчно време до края на сезона, за да измислят нещо и да се измъкнат от неприятното положение, в което се намират.

Междувременно съперникът от Лас Палмас е на другия бряг на емоциите и макар все още да има много път да извърви, за да се измъкне от тройката на дъното, поне вече се върна на победния път, след като не познавашe вкуса на успеха вече цели 250 дни. Още в първия си мач начело на отбора треньорът Диего Мартинез спечели три точки, което възпитаниците му направиха за последно през февруари именно срещу същия съперник.