Пестелив успех на Наполи

Наполи записа четвърта поредна победа във всички турнира, след като спечели с 1:0 гостуването си на Емполи. Отборът на Антонио Конте имаше проблеми през първото полувреме. Единственото попадение бе реализирано от Хвича Кварацхелия в 63-ата минута от дузпа. След този успех Наполи отново е на върха с три точки пред втория Ювентус.

Емполи изигра добро първо полувреме, в което имаше предимство. Още в началото Каприле трябваше да се справя с удар от въздуха от малък ъгъл на Еспозито и с изстрел на Пецела. В 26-ата минута Исмаили изчисти малко пред голлинията след удар с глава на Бонджорно и отклоняване от страна на Лукаку. Домакините създадоха достатъчно положение. Вратарят на гостите отрази още един удар на Еспозито. Малко преди почивката Емполи пропусна отлична възможност, след като Каприле излезе неразчетено. Решителна намеса на Спинацола предотврати попадение, като спря Фацини.

След почивката Наполи заигра по-агресивно и стигна до търсения гол. След час игра гостите получиха дузпа за нарушение срещу Политано. Кварацхелия бе точен от бялата точка, а това бе първият гол, който Емполи получава на собствения си стадион от началото на сезона. Малко след гола удар на Мактоминей мина на сантиметри от гредата. Неаполитанци успяха да задържат преднината си, като в последната част на двубоя не допуснаха много ситуации пред вратата си.