Ожие отново излезе начело в рали „Централна Европа”

Себастиен Ожие (Тойота) излезе начело в рали „Централна Европа” след последната сутрешна отсечка от съботната програма. 8-кратният световен шампион стартира вчера състезанието като лидер, но в средата на сутрешните етапи отстъпи първото място на Тиери Нювил (Хюндай) и поведе оспорвана битка с Ойт Танак (Хюндай) за второто място в генералното класиране.

Днес обаче мъглата и мокрите пътища в Австрия и малка част от Германия поднесоха сериозни изненади – първо Танак стопи от 7,8 секунди на 0,8 секунди аванса на Нювил на върха на класирането в първата отсечка, но след това загуби над 7 секунди във втората. Ожие успя да намали аванса на 2,2 секунди след втората съботна отсечка и след като спечели третата, поведе в класирането с аванс от 4,6 секунди.

Нювил почти успя да удвои аванса си в рали „Централна Европа”, Грязин води в WRC2

Нювил записа над половин минута загуба на време в този етап и се смъкна на 4-ото място в генералното класиране, тъй като се завъртя и излезе от пътя, а след това не успя да се измъкне бързо от мократа трева. Белгиецът записа общо две излизания от пътя в тази отсечка.

В този последен за сутринта етап проблеми имаха и Грегоар Мюнстер (М-Спорт Форд), който излетя от пътя, същото стори и Такамото Кацута (Тойота), както и претендентът за първото място в RC2 Оливър Солберг (Шкода), който от сутринта има поне по едно излизане от пътя във всяка една отсечка днес.

Българският пилот Николай Грязин (Ситроен) е начело в RC2 и WRC2, като има над 38 секунди аванс пред Солберг в RC2 и почти 1.20 минути преднина пред Филип Мареш (Тойота) в WRC2.

Снимка: Toyota Gazoo Racing WRT