Димитър Палазов: Локомотив е велик отбор

Треньорът на Локомотив (Пловдив) Димитър Палазов сподели първите си впечатления след равенството 0:0 с Ботев (Враца) в двубоя от 12-ия кръг на efbet Лига.

Ботев (Враца) и Локомотив (Пд) не успяха да се победят след скучно първо и динамично второ полувреме

"Дойдохме с идеята да спечелим мача, точката не ни устройва. Искахме да доминираме и да спечелим мача, но не се получи. Първото полувреме доминирахме, макар и без голови положения. Второто полувреме загубихме баланс и Ботев имаше няколко чисти положения, ние също имахме едно, но не успяхме да отбележим гол.

Искам да кажа, че архитектът на цялото нещо е Христо Златински. Работим отдавна с него. Искаме да сме доминиращ отбор, да излизаме всеки мач за победа. Не се притесняваме от нищо. Искаме да вкараме увереност и самочувствие на състезателите, като сме убедени, че скоро това нещо ще дойде", коментира той.

Искам да кажа няколко неща. В дългогодишната си история Локомотив (Пловдив) е бил до стената доста пъти, но винаги е успявал да се изправи. Локомотив е велик отбор, феновете му са велики. Няма как да играе в зоналните групи, трябва да играе в елита, да играе срещу най-силните отбори, да печели титли, купи и суперкупи на България, защото привържениците му го заслужават", завърши Палазов.