Нюрнбергер се завърна сред титулярите, а Дармщат разби Кьолн

Дармщат се измъкна от зоната на изпадащите във Втора Бундеслига, след като разгроми с 5:1 Кьолн. През миналия сезон и двата тима бяха част от елита, а от началото на настоящата кампания не орпавдават очакванията да се борят за промоция.

В състава на домакините титуляр беше Фабиан Нюрнбергер. Българският национал не започна предишните три мача на "лилиите", но този път наставникът Флориан Коофелт му гласува доверие и левият бек игра силно.

Дармщат поведе в 11-ата минута с попадение на Фрейзър Хорнби, но в 38-ата Тим Лемперле възстанови равенството. Много бързо Хорнби се разписа за втори път, а след почивката "козлите" рухнаха.

В 54-ата минута Исаак Лидберг направи резултата 3:1, в 65-ата Филип Фьорстер реши всичко около крайния победител, а в заключителните секунди Вукотич довърши гостите.