Пирин се измъкна срещу Монтана с гол в 93-ата минута

Монтана и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Димитър Буров откри резултата за домакините в 19-ата минута след точно изпълнение на дузпа, а Александър Дюлгеров изравни в третата минута на даденото от рефера добавено време на мача.

Монтанчани бяха по-добрият отбор през почти целия мач и заслужаваха повече победата. Те можеха да поведат и с 2:0 малко преди изравнителния гол на Пирин, но Цеков пропусна от близка дистанция.

Двата тима са съответно втори и първи в класирането, а амбициите им са за промоция в елита.

Домакините влязоха в двубоя с две поредни победи над Несебър и Лудогорец II, докато в предишния кръг "орлетата" допуснаха изненадваща домакинска загуба с 0:5 от дублиращия тим на ЦСКА 1948, която бе и първа за тях в първенството.

Срещата започна равностойно и така бе до 19-ата минута, в която домакините откриха резултата. Вълчев пробва да изчисти, но изрита топката нагоре в собственото си наказателно поле. Бодуров влезе в единоборство с противник, но при единоборството удари топката с ръка, а реферът Тодор Киров не се поколеба да отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Буров, който отбеляза с шут по земя в центъра на вратата.

В 36-ата минута Ежике се озова сам срещу вратаря след единоборство с Бодуров, но атаката бе спряна от съдията заради нарушение на нападателя срещу своя опонент.

Секунди след началото на втората част Буров шутира от границата на наказателното поле, но високо над вратата. В 50-ата минута и Коуакоу завърши атака на монтанчани с удар от дистанция в аут.

Монтана създаде още една суматоха в 81-ата миута след пробив на резервата Минков. Костов плонжира и изби острото центриране по земя, но стражът на гостите извади късмет, че не прати топката в краката на противников състезател.

Само 120 секунди по-късно Монтана като по чудо не вара втори гол. Това можеше да стори Цеков, но резервата на домакините стреля от пет метра в аут, засичайки от въздуха отлично центриране отдясно.

И когато срещата отиваше към заслужен успех за Монтана, Пирин изравни. "Орлетата" получиха право да изпълнят фал в средата на терена. Последва центриране и меле в наказателното поле на домакините, а най-съобразителен в него се оказа капитанът на гостите Дюлгеров, който матира Симеонов със силен удар от десетина метра за крайното 1:1.

МОНТАНА - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1

1:0 Димитър Буров 19
1:1 Александър Дюлгеров 90+3

МОНТАНА: 30. Симеонов, 20. Вакадинов, 6. Динев, 4. Борисов, 18. Илиев, 21. Буров, 23. Тунгаров, 24. Коуакоу, 9. Ежике, 10. Тодоров, 14. Добрев

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 76. Костов, 38. Дюлгеров, 8. Боянов, 5. Бодуров, 15. Бучев, 7. Вълчев, 6. Божуркин, 10. Суда, 17. Динев, 71. Петров, 98. Йосков