Никола Цолов завърши 15-и в следобедната сесия в Барселона

На 15-о място завърши следобедната сесия на тестовете днес в Барселона българският пилот във Формула 3 Никола Цолов. Днес беше последният тестов ден за сезон 2024 във Формула 3 и последното изпитание за това поколение автомобили в шампионата, като от следващия сезон ще се използват новите шасита на Долара.

Никола завърши следобедната сесия с 1.32,247 минути в най-бързата си обиколка, на 3,910 секунди от най-бързата обиколка на Мартиниус Стеншорн, който постигна 1.28,337 минути в симулация на квалификация. Цолов и почти всички други пилоти работиха по симулация на състезателно темпо и по-дълги серии обиколки с повече гориво на пистата.

Второ място за Никола Цолов в сутрешната сесия в Барселона

Никола беше най-бърз и в двете сесии вчера на пистата “Барселона-Каталуня”, а днес завърши сутрешната сесия на второ място, само на 0,027 секунди от първото време. Миналата седмица Българския лъв участва в единия от двата тестови дни на пистата “Херес” и записа най-доброто време, както за деня, така и за целия тест.

Никола Цолов: Хубаво е, че показваме доброто темпо от "Херес" и в Барселона

Никола заяви през септември, че е почти сигурно, че ще остане във Формула 3 и през следващия сезон, но все още не е потвърдено за кой отбор ще кара. На тестовете в Испания тази и миналата седмица Никола кара за Кампос - тимът, с който той спечели титлата в испанската Формула 4 през 2022 година.

Никола Цолов над всички и в следобедната сесия на "Каталуния"