Баскония победи Реал Мадрид в испанското дерби от Евролигата

Със страхотна игра на американския гард Маркъс Хауърд в последната четвърт Баскония победи със 76:72 Реал Мадрид в испанското дерби от третия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже.

Хауърд вкара девет от всичките си 15 точки в срещата в заключителните шест минути и половина, за да помогне на баските да обърнат резултата от изоставане от 56:62 пред собствените си фенове във Витория-Гастеис.

Много силен мач за баските направи и нигериецът Чима Мунеке, който реализира 14 точки, а Тимоти Луваву-Кабаро добави още девет за победителите.

За тима на Реал Мадрид, който бе без титулярния си плеймейкър Факундо Кампацо, който изтърпяваше наказание от един мач, четирима баскетболисти записаха двуцифрен актив, като най-резултатен със 17 точки бе Джанан Муса. "Дабъл-дабъл" от 14 точки и 15 борби пък направи Еди Тавареш.

За Баскония победата е втора от началото на турнира, докато Реал е с отрицателен баланс от победа и две поражения.