Дания уби надеждите на Швейцария с бойко реми

Отборите на Швейцария и Дания направиха бойко реми 2:2 в сблъсъка помежду си в Санкт Гален от група 4 в Лига "А" на Лигата на нациите. Домакините на два пъти повеждаха чрез Ремо Фройлер (26') и Зеки Амдуни (45'-дузпа), но гостите и двата пъти изравняваха чрез Густав Исаксен (27') и Кристиан Ериксен (69'), за да си тръгнат с ценна точка, с която окончателно убиха надеждите на "кръстоносците" в битката за първите две места и участие на 1/4-финалите в турнира.

Двата тима размениха бързи голове в средата на първото полувреме. Швейцария поведе в 26-ата минута, когато удар с глава на Зеки Амдуни се отби от защитник, но Ремо Фройлер бе на правилното място, за да довкара за 1:0.

Дания обаче отговори само минута по-късно, изравнявайки резултата чрез Густав Исаксен, който се отскубна зад защитата и промуши кълбото през краката на вратаря за 1:1.

В 45-ата минута "кръстоносците" отново излязоха напред. Те си спечелиха дузпа, след като Брийл Емболо бе съборен от Патрик Доргу, а Зеки Амдуни реализира от бялата точка за 2:1.

В 69-ата минута обаче "червеният динамит" избухна за втори път и отново възстанови равенството. Топката бе центрирана в наказателното поле, защитник не успя да изчисти и подаде в краката на Пиер-Емил Хьойберг, който пък подаде за Кристиан Ериксен и той бе точен за 2:2.

Домакините можеха отново да си върнат преднината в 74-тата минута, когато отбелязаха гол, който обаче не бе зачетен заради нарушение.

В крайна сметка мачът не излъчи победител и Швейцария остава без успех на сметката си на последното място в групата с 1 спечелена точка. Дания пък се намира на 2-рата позиция със 7 точки.