Балкан катастрофира и във втория си мач на европейската сцена

Отборът на Балкан загуби с 70-89 от словашкия Приевидза в мач от втория кръг на турнира ФИБА Къп, изиграл се тази вечер в "Арена Ботевград". Това е второ поражение за българския тим в група J на европейската надпревара, след като в първия кръг отстъпи с 55-95 на Билбао в Испания.

Старши треньорът на Балкан Васил Христов заложи в стартовата петица на Къртис Джоунс, Георги Боянов, Иван Гаврилович, Илиян Пищиков и Андрей Иванов.

13 Балкан : Приевидза

ПЪРВА ЧАСТ

Само след две минути игра Приевидза води със 7-2. Забивка в коша на Балкан направи резултата 9-2. Това накара и Васил Христов да вземе първото си прекъсване. 6:46 минути преди края разликата стана двуцифрена в полза на словаците (12-2), а след това и 16-2, а българският тим не намира противодействие на съперника си. Приевидза вдигна разликата на 19 точки (21-2), при оставащи 4 минути до края. Забивка на Кийт Джордан вдигна преднината на гостите на 21 точки (23-2). Тройка на Константин Тошков за малко стопи пасива на домакините, но 2:45 минути преди края той отново е 21 точки (26-5). Балкан намали изоставането си на 15 точки в последната минута (11-26), а именно при този резултат завърши и първата четвърт.

ВТОРА ЧАСТ

Балкан стартира втората част с кош на Тайър Маршал, за да стопи пасива си на 13 (13-26). Георги Боянов намали на 11 точки (15-26). След по-малко от 2 минути игра преднината на гостите пак скочи на 13 точки (28-15). 4:20 преди паузата резултатът е 40-17 в полза на словашкия тим. Иван Гаврилович намали огромната разлика на 19 точки (21-40). 22 точки стана разликата при малко повече от 3 минути до паузата (43-21). Българският тим продължава да прави опити да стопи пасива си, но гостите не спират да бележат. Малко повече от минута преди двата отбора да се приберат в съблекалните резултатът е 49-26. А на почивката резултатът е 49-28 в полза на Приевидза.

ТРЕТА ЧАСТ

Гостите започнаха силно и след паузата, повеждайки с 54-28. Катастрофалното представяне на Балкан продължава и след почивката, като след почти 5 минути игра отборът от Ботевград изостава с 59-32. Баскетболистите на Васил Христов не успяват да намерят решение срещу добрата игра на съперника си. Нова добра изява на Константин Тошков намали изоставането на Балкан на 24 точки (42-66) 2 минути преди заключителната четвърт. В заключителната четвърт двата отбора влязоха при резултат 72-46 в полза на Приевидза.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Четири точки на Георги Боянов направиха изоставането на Балкан 22 точки (50-72), но бърза тройка на гостите отново вдигна разликата на 25 точки след малко повече от минута игра. Точна стрелба за три точки на Боянов отново намали на 22. Тройка и кош на Илиян Пищиков намалиха пасива на българския тим на 17 точки, при оставащи 6:46 минути до края на срещата. Въпреки че за малко домакините показаха добри неща на паркета, гостите отново намериха начин да вдигнат аванса си на 22 точки (80-58), при оставащи 4:45 минути до края на срещата. Въпреки последния щурм на Балкан, срещата просто се доиграва.

Българският вицешампион от последния сезон в Sesame НБЛ допусна тежка загуба в първия кръг на надпреварата, отстъпвайки с 55-95 на Билбао при визитата си в Испания. Приевидза пък победи у дома със 77-69 грузинския Кутаиси.