Собослай изведе Унгария до трите точки в Босна

Унгария записа първата си победа в група 3 на Лига "А" от Лигата на нациите, след като се наложи с 2:0 над Босна и Херцеговина. Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 4-ия кръг на стадион "Билино Полйе" в Зеница, а героят за гостите бе голямата им звезда Доминик Собослай, който реализира и двете попадения за "маджарите".

Унгария взе преднина в мача в 38-ата минута. Тогава Ласло Наги напредна и изведе Собослай в наказателното поле, а той от трудна позиция успя да отклони топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1.

В 48-ата минута Наги бе задържан от Омерович в наказателното поле и изработи дузпа за своя тим. Отново Собослай пое отговорността да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:2.

Така Унгария си тръгна с трите точки от това гостуване, като събра актив от 5 точки и остава на 3-тото място във временното класиране. Босна пък е на дъното на таблицата с 1 спечелена точка до момента.