Милър-Макинтайър и Звезда прегазиха и Фенербахче за трети пореден успех в Евролигата

Сръбският гранд Цървена звезда, чийто екип носи българският национал Коди Милър-Макинтайър победи със 76-57 (26:12, 12:19, 16:11, 22:15) Фенербахче в мач от третия кръг на Евролигата. Успехът е трети пореден от началото на сезона в турнра на богстите за звездашите, които до този момент не познават вкуса на загубата.

ПЪРВА ЧАСТ

За две минути игра Цървена звезда поведе със 7-0. Гостите от Сърбия не даваха глътка въздух на съперника си и бързо натрупаха сериозен аванс от 17-4, като Милър-Макинтайър до този момент се разписа с 2 точки, 4 асистенции и 1 борба. Звезда продължи да поддържа сериозен аванс, като минута преди края на първата част той беше 13 точки (23-10). След 10 минути игра сръбският гранд водеше с 26-12 на Фенербахче.

ВТОРА ЧАСТ

Баскетболистите на Звезда не спираха да притискат съперника си до стената, повеждайки с 31-12 още в първите минути на втората част. Домакините успяха да намалят изоставането си на 18-31, при оставащи по-малко от 8 минути до почивката. Коди Милър-Макинтайър беше заменен още през първата част, след като разликата в резултата набъдбна в полза на неговия тим. Пасива на "фенерите" беше стопен на 11 точки след около 3 минути игра в тази четвърт. Турският гранд намали изоставането си на 9 точки (22-31), което наложи завръщането в игра на Милър-Макинтайър и Айзея Кенън. Звезда пак вдигна оборотите и направи разликата 11 точки (35-24), а точките на българския национал станаха вече 4. Разликата падна само на 5 точки в полза на сърбите, които бързо след това успяха да я вдигнат на 7 (38-31), а двата отбора се оттеглиха на почивката именно при този резултат.

ТРЕТА ЧАСТ

След 2 минути и половина игра резултатът стана 42-33 в полза на Цървена звезда, а до този момент Коди Милър-Макинтайър записа 4 точки, 2 борби, 5 асистенции. Малко повече от 4 минути до края на частта преднината на "звездашите" беше 9 точки (45-36). 2:43 минути преди края разликата падна до притеснителните 4 точки за Звезда, но веднага след това Милър-Макинтайър и компания я вдигнаха на 5 (47-42). След това тя скочи на 8 точки, при малко повече от минута до края на частта. В последните секунди на гостите имаха комфортен аванс от 12 точки (54-42), като при този резултат двата отбора влязоха в заключителната четвърт на срещата.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Въпреки усилията си, баскетолистите на Фенербахче не успяваха да намерят противодействие срещу добрите изяви на съперника си, като след 3 минути игра Звезда водеше с 64-57. Продължаваше да поддържа сериозен аванс отборът на Цървена звезда в Истанбул, водейки с 64-51, при оставащи 3 минути до края на този сблъсък. До изненада в края не се стигна.

Коди Милър-Макинтайър завърши срещата с 8 точки, 3 борби, 8 асистенции и коеф. на полезно действие 19 за 26:32 минути на паркета. Най-резултатен за успеха на Звезда беше Джоел Боломбой с дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби, а 17 наниза Неманя Недович.

За Фенербахче 20 точки вкара Найджъл Хейс-Дейвис, Дивон Хол наниза 10 точки.