Олимпиакос с комфортна преднина в Пирея

Отборът на Олимпиакос с българската баскетболна звезда Александър Везенков в състава си и Олимпия Милано играят в мач от третия кръг на Евролигата. Срещата стартира в 21:15 часа в "Двореца на Мира и Приятелството" в Пирея, а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо.

Гръцкият гранд няма да може да разича на двама основни играчи. Найджъл-Уилямс Гос и Никола Милутинов остават извън сметките на старши треньора Йоргос Барцокас, тъй като двамата все още се възстановяват от контузии.

В стартовата певтица на Йоргос Барцокас попаднаха Александър Везенков, Томас Уолкъп, Мустафа Фал, Костас Папаниколау, Еван Фурние.

ПЪРВА ЧАСТ

Летящ старт за Олимпиакос, като гръцкият гранд поведе със 7-0 на Олимпия Милано, а Везенков наниза 5 точки до този момент. Българската баскетболна звезда вече е с 8 точки, а гръцкият гранд води с 12-4, при оставащи около 5 минути до края на частта. Малко след това тя стана 14-4. Баскетболистите на Милано намалиха изоставането си на 5 точки (9-14), а след това Везенков се разписа с 2 точки, превръщайки се в първия играч на Олимпиакос до този момент с двуцифрен актив (10 точки). Малко повече от минута до края на частта Олимпия Милано поведе с 1 точка (17-16). Шакийл МакКисик върна лидерството на Олимпиакос за 19-17. Везенков увеличи своите точки на 12, а след неговото изпълнение и кош на Папаниколу, Олимпиакос затвори първите 10 минути при резултат 23-17 в своя полза.

ВТОРА ЧАСТ

Още в първите минути Зак Лидей намали изоставането на Олимпия Милано само на точка (22-23), но МакКисик вдигна разликата на 4 точки (26-22). След това тя отново стана 2 точки. Отново МакКисик направи разликата 4 точки (28-24). Серия от добри отигравания направиха резултата 33-24 в полза на домакините, при оставащи 5:08 минути до почивката. Александър Везенков се завърна в игра, а Олимпиакос води с 35-26, 3:19 минути до края. В последната секунда Шакийл МакКисик направи резултата 39-27 в полза на Олимпиакос.

Олимпиакос гони втори успех в турнира на богатите, след като в първия кръг на надпреварата загуби със 71-82 от Фенербахче в Истанбул, а след това се наложи със 74-68 над Жалгирис в Гърция.

На старта на тазгодишната кампания пък Олимпия Милано отстъпи с 80-93 на Монако като гост, а след това спечели домакинството си над Париж със 79-74.