Финал на Суперкупата: Левски 2:1 Дея!

Отборите на Левски София и Дея спорт (Бургас) излизат в спор за Суперкупата на България.

Финалната среща е с начален час 19,30 в зала “Левски София”.

Двубоят ще бъде излъчен на живо и по MAX SPORT 2.

Шампионите в efbet Супер Волей от Левски София и носители на Суперкупата през миналия сезон се класираха за финала, след като спечелиха първата полуфинална среща срещу ЦСКА с 3:0 (28:26, 25:20,  25:23) пред 1000 зрители в зала “Левски София”.

Левски с чист успех срещу ЦСКА и е на финал за Суперкупата

Във втората полуфинална среща Дея спечели “бургаското” дерби срещу Нефтохимик 2010 с 3:0  (25:21, 25:16, 28:26) .

Дея се справи с Нефтохимик и ще спори за Суперкупата

Така на финала утре един срещу друг ще се изправят шампионът Левски София срещу носителя на Купата на България Дея.

Двата отбора играха и на финала на Купата на България, която Дея спечели с 3:1 в зала “Левски София”.

Бившият национал Валентин Братоев бе записан като либеро в състава на Дея.

Венислав Антов атакува мощно от зона 2 и Левски поведе с 3:2. Тодор Скримов атакува от зона 4 по правата за 4:2. Отлична комбинация Стоил Палев - Ливан Осориа - 5:3. Ас на Тодор Скримов и 3 точки аванс за "сините" - 6:3. Венислав Антов атакува по правата от зона 2 за 7:3. Димитър Василев атакува в аут - 3:8. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Патрик Ламанец атакува по правата от зона 2 и Дея намали до 4:8. Владимир Гърков се справи с двойна блокада и 9:4. Нова мощна атака на Венислав Антов по правата от зона 2 - 10:5. Блокада на Светослав Гоцев направи резултата 11:7. Николай Николов атакува в центъра за 9:12. Единична блокада на Тодор Скримов спря атака на Патрик Ламанец - 14:9. Георги Братоев пусна топката в полето на "сините" - 11:15. Блокада на Светослав Гоцев и 5 точки аванс за "сините" при 17:12. Ас на Стоил Палев 19:14. Франческо Кадеду взе второто си прекъсване в първата част. Тодор Скримов атакува от втора линия зона 6 за 20:16. Венислав Антов се справи на разкъсана блокада - 21:17. Жонатас Кардосо атакува сигурно от зона 4 по диагонала - 18:21. Единична блокада на Николай Николов и разликата стана само 2 точки при 19:21. Венислав Антов атакува по правата от зона 2 за 22:19. Стоил Палев пусна технично в полето на бургазлии за 23:20. блокада на Ливан Осория спря атака на Димитър Василев и геймбол за "сините" при 24:20. Ливан Осориа атакува мощно в центъра за успех в първата част на Левски с 25:21.

Волейболистите на Левски поведоха с 4:1 в началото на втората част. Патрик Ламанец би сервис в аут - 5:2. Мощна атака на Ванислав Антов направи резултата 7:3. Технична атака на Тодор Скримов от зона 4 по правата - 8:3. Отлична комбинация Стоил Палев - Ливан Осориа - 9:3. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Пайп на Жонатас Кардосо - 4:9. Стоил Палев пусна технично за 10:4. Ас на Тодор Скримов и "сините" поведоха с 11:4. Пайп на Тодор Скримов и 12:4. Възпитаниците на Николай Желязков поведоха с 14:7. Франческо Кадеду взе второто си прекъсване във втората част. Двойна блокада спря атака на Венислав Антов - 12:16. Тодор Скримов отигра класно трудна топка в атака за 17:12. Блокаут на Венислав Антов - 18:13. Блокада на Стоил Палев направи резултата 19:14. Блокада на Светослав Гоцев донесе успех на Левски във втората част с 25:16.

Жонатас Кардосо атакува мощно и Дея поведе с 3:1 в началото на третата част. Владимир Гърков атакува в аут - 6:7. Единична блокада на Георги Братоев спря атака на Владимир Гърков - 8:6. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Патрик Ламаниц атакува от зона 4 за 14:11. Ас на Димитър Василев - 15:11. Блокада на Николай Николов спря атака на Ливан Осориа - 17:12. Николай Желязков взе прекъсване за "сините". Блокада на Ливан Осориа спря атака на Жонатас Кардосо - 14:17. Ас на Тодор Скримов - 15:17.

Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Мощна атака на Венислав Антов от зона 2 по правата и само точка разлика при 18:19. Мощна атака на Тодор Скримов от зона 4 по диагонала - 22:23. Патрик Ламанец атакува успешно и Дея стигна до геймбол при 24:22. Патрик Ламанец атакува успешно и изведе Дея до успех в третата част с 25:22.

Владимир Гърков се завърна в игра за Левски в началото на четвъртата част. Дея поведе с 5:3 в началото на четвъртата част. Ливан Осориа атакува в центъра за 4:5. Ас на Венислав Антов изравни резултата при 5:5. Нова мощна атака на Ливан Осориа по блокадата и ново равенство при 7:7. Блокада на Светослав Гоцев спря атака на Патрик Ламанец и Левски поведе при 8:7. Блокаут на Тодор Скримов и 10:8. Венислав Антов атакува над блокадата по правата от зона 4 за 11:9. Тодор Скримов отново използва блокадата на Дея за 12:9. Тодор Скримов атакува на единична блокада за 13:11. Блокада на Жонатас Кардосо и равенство при 13:13. Венислав Антов отново изведе Левски напред при 14:13. Тодор Скримов се справи в сложна ситуация в атака - 15:14. Отлична комбинация Стоил Палев - Владимир Гърков - 17:16. Димитър Василев се справи с двойна блокада за 17:17. технична атака на Жонатас Кардосо и бургазлии пак поведоха с 18:17. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за ново равенство 18:18. Контраатака на Николай Николов и бургазлии поведоха с 19:18. Блокада на Тодор Скримов спря атака на Патрик Ламанец - 19:19.