Едно полувреме не стигна на Уелс в Рейкявик

Исландия и Уелс направиха зрелищно 2:2 в мач от група 4 на Лига "В" в Лигата на нациите. Гостите поведоха с два гола до почивката и се виждаха сигурни победители, но резервата Логи Томасон обърна развоя на срещата. Защитникът върна едно попадение 69-ата минута, а само три по-късно стана причина вратарят на "драконите" Дани Уорд да си вкара автогол.

Равенството остави Исландия на трето място в класирането с 4 точки, а Уелс има 5 и се намира на втора позиция след лидера Турция, който събра 7 точки след победата над Черна гора с 1:0.

Двата тима не се бяха срещали в офицални мачове от 1984 година, когато си размениха по една домакинска победа в световни квалификации. Последният двубой помежду им беше контрола през 2014 година, спечелена от Уелс с 3:1.

"Драконите" изиграха много силно първо полувреме в Рейкявик и вкараха два гола, които паднаха по идентичен начин. В 11-ата минута дълъг пас от собствената половина изведе Уилсън зад защитата, а след неговия удар и намесата на Хакон Рафн Валдимарсон топката се завъртя около голлинията и притичалият Бренън Джонсън я довкара.

В 29-ата минута Неко Уилямс намери спринтиращия Хари Уилсън с перфектно диагонално подаване. Халфът на Фулъм се отскубна и с премерен удар увеличи аванса на Уелс. Гостите имаха и други възможности до почивката, а Исландия пропусна да върне едно попадение, когато Йон Торстейнсон стреля в гърба на противников защитник.

Второто полувреме беше различно. Домакините започнаха да обстрелват вратата на съперника от всякакви позиции. В 51-ата минута Ори Оскарсон стреля силно от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. Интригата се върна в 69-ата минута, когато Торстейнсон комбинира с резервата Логи Томасон и той преодоля Дани Уорд с удар с външен фалц.

Томасон създаде много проблеми на уелсците и в 73-ата минута негов пробив доведе до изравняването. Футболистът на Стрьомсгодсет стигна до аутлинията и стреля, а топката се отби от вратаря Уорд, след което премина голлинията.

Исландия дори беше близо до пълен обрат, но в 90-ата минута Торстейнсон нацели гредата.