Холанд и Сьорлот развинтиха Словения

Норвегия спечели с класическото 3:0 домакинството си на Словения от група 3 в Лига "В" на Лигата на нациите. Скандинавците тотално надиграха своя съперник и стигнаха до успеха с голове на звездите си в атака Ерлинг Холанд и Александър Сьорлот. Първият се разписа в 7-ата и 62-рата минута, а вторият бе точен в 53-ата минута.

Норвегия пое контрола над мача още от самото начало. В 7-ата минута Антонио Нуса отправи далечен изстрел, който затрудни вратаря, а при добавката Ерлинг Холанд отбеляза отблизо за 1:0.

В 53-тата минута Холанд успя да се пребори със защитник в наказателното поле и подаде за Сьорлот, който отбеляза за 2:0.

В 62-рата минута Сьорлот върна жеста на Холанд, като го изведе на добра позиция в пеналта, а той от движение бе точен за 3:0.

Така Норвегия записа втората си победа в турнира и със 7 точки оглави класирането в групата си. Словения пък остава на 3-тото място с 4 точки.